Rosja: Ceny marchwi w dół

Na rynku rosyjskim zwiększyła się podaż marchwi, dlatego plantatorzy zostali zmuszeni do obniżenia cen jej sprzedaży – twierdzą analitycy projektu EastFruit. Eksperci zwracają uwagę, że główną przyczyną negatywnego trendu jest ogólny wzrost podaży marchwi w gospodarstwach wraz z postępem zbiorów.

Według codziennego monitoringu projektu, cena marchwi na rynku rosyjskim w krótkim czasie spadła średnio o 13%. Produkt jest obecnie sprzedawany za 10-16 rubli/kg (0,50-0,81 zł/kg), w zależności od jakości, podczas gdy pod koniec poprzedniego tygodnia roboczego nie dokonano żadnych transakcji za mniej niż 12 rubli/kg (0,60 zł/kg).

Należy zwrócić uwagę, że oprócz słabnącego popytu na marchew, sytuację w tym segmencie pogorszyły stabilne dostawy z Białorusi, które oferowane są średnio w cenie 14 RUB/kg (0,71 zł/kg).

W tych warunkach wielu producentów już ogłosiło decyzję o wstrzymaniu sprzedaży marchwi. Należy podkreślić, że w tym przypadku mówimy przede wszystkim o producentach wysokiej jakości produktów. Planują wznowić sprzedaż dopiero, gdy sytuacja na rynku ulegnie poprawie. Uważają, że sprzedaż po obecnych cenach jest niedopuszczalna, mimo że obecnie są one średnio o 11% wyższe niż przed rokiem.

Źródło: east-fruit.com

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności