yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościRosja: Ceny marchwi w dół

Rosja: Ceny marchwi w dół

Na rynku rosyjskim zwiększyła się podaż marchwi, dlatego plantatorzy zostali zmuszeni do obniżenia cen jej sprzedaży – twierdzą analitycy projektu EastFruit. Eksperci zwracają uwagę, że główną przyczyną negatywnego trendu jest ogólny wzrost podaży marchwi w gospodarstwach wraz z postępem zbiorów.

Według codziennego monitoringu projektu, cena marchwi na rynku rosyjskim w krótkim czasie spadła średnio o 13%. Produkt jest obecnie sprzedawany za 10-16 rubli/kg (0,50-0,81 zł/kg), w zależności od jakości, podczas gdy pod koniec poprzedniego tygodnia roboczego nie dokonano żadnych transakcji za mniej niż 12 rubli/kg (0,60 zł/kg).

Należy zwrócić uwagę, że oprócz słabnącego popytu na marchew, sytuację w tym segmencie pogorszyły stabilne dostawy z Białorusi, które oferowane są średnio w cenie 14 RUB/kg (0,71 zł/kg).

W tych warunkach wielu producentów już ogłosiło decyzję o wstrzymaniu sprzedaży marchwi. Należy podkreślić, że w tym przypadku mówimy przede wszystkim o producentach wysokiej jakości produktów. Planują wznowić sprzedaż dopiero, gdy sytuacja na rynku ulegnie poprawie. Uważają, że sprzedaż po obecnych cenach jest niedopuszczalna, mimo że obecnie są one średnio o 11% wyższe niż przed rokiem.

Źródło: east-fruit.com

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl