Rosja zezwoliła na import pomidorów z azerbejdżańskiej firmy Agroterm LLC

Od 10 grudnia br. rosyjska inspekcja ochrony roślin Rossielchoznadzor zakazała importu pomidorów i jabłek pochodzenia azerbejdżańskiego do Rosji, aby zapobiec przywożeniu i rozprzestrzenianiu się szkodników na terytorium Federacji Rosyjskiej. Jednak ostatnio zezwolono na import pomidorów z jednego azerbejdżańskiego przedsiębiorstwa, rozważając jednocześnie ukłon w stronę kolejnych dwóch szklarni z tego kraju.
 

Rosselkhoznadzor zaznaczył, że po negocjacjach z Agencją Bezpieczeństwa Żywności Azerbejdżanu w ciągu ostatnich 5 dni przedstawiciele kraju przekazali informacje o wynikach śledztwa w sprawie wykrycia obiektów poddanych kwarantannie w pomidorach azerbejdżańskich, a także przesłali wyniki działań monitoringowych. „Na podstawie wyników analizy dostarczonych informacji Rosselchoznadzor uważa za możliwe, w ramach gwarancji Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności Republiki Azerbejdżanu, zezwolenie od 16 grudnia 2020 r. na import pomidorów z Republiki Azerbejdżanu na terytorium Rosji od firmy Agroterm LLC, która ma siedzibę w dystrykcie Khizi ”- czytamy w oświadczeniu.

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności