yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
RynekRosja zrezygnuje z importu frytek?

Rosja zrezygnuje z importu frytek?

Krajowy Związek Producentów Warzyw w Rosji zwrócił się do Ministerstwa Rolnictwa Federacji Rosyjskiej z prośbą o wstrzymanie importu frytek ziemniaczanych.

Zdaniem producentów ziemniaków rosyjscy plantatorzy wraz z przetwórcami ziemniaków sami dadzą sobie radę z zaopatrzeniem rynku – łącznie z sektorem horeca – w dodatku zapewnią wyższą jakość produktu i jego bezpieczeństwo dla nabywców.

W końcu kwietnia w obwodzie lipeckim uruchomiono pierwszy w Rosji zakład produkujący mrożone frytki. Powstał on we współpracy z firmami holenderskimi i amerykańskimi, należy do koncernu Biełaja Dacza, potentata branży rolniczej. Pełne zdolności produkcyjne zakład ten ma osiągnąć jesienią bieżącego roku. Wówczas jego produkty mają w pełni zaspokoić potrzeby rosyjskiego rynku frytek.

W tej chwili rosyjski McDonalds i wszyscy inni uczestnicy rynku mrożonych frytek są skazani na towar importowany – głównie z Holandii i Polski. Rosja sprowadza 94% potrzebnego na jej rynku towaru.

Za: rbc.ru

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl