Rybitwy: tylko kapusta włoska trzyma cenę 5-6 złotych za sztukę

Handel warzywami na placu
17 marca - Rybitwy - plac targowy. Fot. P. Krzemyk

Aktualnie na krakowskiej giełdzie hurtowej warzyw “Rybitwy” płacą kapusty włoska i pekińska. Cena wyjściowa za ładną główkę kapusty włoskiej wynosi ok. 6 złotych za sztukę, z kolei pekińska oscyluje na poziomie 4 złotych za sztukę.

Na Rybitwach mało kupujących, a towaru dużo. Obserwuje się większy obrót warzywami w porannych godzinach, po południu ruch słabnie, ale jak informuje nas Paweł Krzemyk z firmy Korzeń-Pol, to wszystko zależy od dnia tygodnia.

Niestety wiosenna aura nie ma odbicia w cenach warzyw

Cena ziemniaka w tym roku jest bardzo niska. Producenci narzekają, ale jak tu nie narzekać, jak za worek 15 kilogramowy otrzymują 5-7 zł, a może i taniej. Restauracje, lokale, imprezy okolicznościowe są “sparaliżowane”, to gdzie ten towar miałby się sprzedać? A w ostatnim czasie jakość ziemniaka daje we znaki, z każdym tygodniem, miesiącem będzie gorzej. 

Więcej o rynku ziemniaka w Polsce i w Europie dowiecie się tutaj: KLIKNIJ W LINK.

Cena selera korzeniowego przez wiele tygodni była na poziomie ok. 0,8 złotych za kilogram. Dzisiaj na Rybitwach jego cena wyjściowa oscyluje ok. 1,2 złotych za kilogram.

seler korzeniowy

Na giełdzie duża podaż  jest buraczka czerwonego (0,60 zł/kg) i niestety ten towar chyba ma najgorsze zejście, wraz z wcześniej wspomnianymi ziemniakami. Cena pietruszki korzeniowej oscyluje na poziomie ok. 3 zł (2,8-3,2 zł/kg), marchew od 0,8-1 zł/kg, cebula ok. 1 zł/kg, z kolei czerwona – 1,6 zł/kg. Kapusta biała – ok. 0,8 zł/kg, czerwona 0,9 zł/kg.

Na rynku hurtowym pojawia się coraz więcej krajowego pomidora. Dzisiaj cena “maliny” oscyluje na poziomie 17-20 zł/kg, z kolei ogórek, typ midi, 6,5-7 zł.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności