yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościRybitwy: tylko kapusta włoska trzyma cenę 5-6 złotych za sztukę

Rybitwy: tylko kapusta włoska trzyma cenę 5-6 złotych za sztukę

Aktualnie na krakowskiej giełdzie hurtowej warzyw “Rybitwy” płacą kapusty włoska i pekińska. Cena wyjściowa za ładną główkę kapusty włoskiej wynosi ok. 6 złotych za sztukę, z kolei pekińska oscyluje na poziomie 4 złotych za sztukę.

Na Rybitwach mało kupujących, a towaru dużo. Obserwuje się większy obrót warzywami w porannych godzinach, po południu ruch słabnie, ale jak informuje nas Paweł Krzemyk z firmy Korzeń-Pol, to wszystko zależy od dnia tygodnia.

Niestety wiosenna aura nie ma odbicia w cenach warzyw

Cena ziemniaka w tym roku jest bardzo niska. Producenci narzekają, ale jak tu nie narzekać, jak za worek 15 kilogramowy otrzymują 5-7 zł, a może i taniej. Restauracje, lokale, imprezy okolicznościowe są “sparaliżowane”, to gdzie ten towar miałby się sprzedać? A w ostatnim czasie jakość ziemniaka daje we znaki, z każdym tygodniem, miesiącem będzie gorzej. 

Więcej o rynku ziemniaka w Polsce i w Europie dowiecie się tutaj: KLIKNIJ W LINK.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Cena selera korzeniowego przez wiele tygodni była na poziomie ok. 0,8 złotych za kilogram. Dzisiaj na Rybitwach jego cena wyjściowa oscyluje ok. 1,2 złotych za kilogram.

seler korzeniowy

Na giełdzie duża podaż  jest buraczka czerwonego (0,60 zł/kg) i niestety ten towar chyba ma najgorsze zejście, wraz z wcześniej wspomnianymi ziemniakami. Cena pietruszki korzeniowej oscyluje na poziomie ok. 3 zł (2,8-3,2 zł/kg), marchew od 0,8-1 zł/kg, cebula ok. 1 zł/kg, z kolei czerwona – 1,6 zł/kg. Kapusta biała – ok. 0,8 zł/kg, czerwona 0,9 zł/kg.

Na rynku hurtowym pojawia się coraz więcej krajowego pomidora. Dzisiaj cena “maliny” oscyluje na poziomie 17-20 zł/kg, z kolei ogórek, typ midi, 6,5-7 zł.

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl