yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościSasin: Rząd konsekwentnie chroni Polaków przed nadmiernym wzrostem cen energii

Sasin: Rząd konsekwentnie chroni Polaków przed nadmiernym wzrostem cen energii

– Pokazaliśmy, że jesteśmy skuteczni. Podejmujemy wiele działań zmierzających do tego, by podwyżki cen energii nie były dla Polaków dotkliwe, a z drugiej strony, by zapewnić bezpieczeństwo energetyczne – mówi Jacek Sasin.

Jak podaje Ministerstwo Aktywów Państwowych, od wybuchu wojny w Ukrainie i wywołania przez Rosję kryzysu energetycznego, rząd sukcesywnie wdraża programy osłonowe, które służą ochronie Polaków przed wzrostem cen. Bez tych działań ceny energii byłyby w Polsce znacznie wyższe. Widać to bardzo wyraźnie jeśli porówna się sytuację w naszym kraju z sytuacją w innych krajach europejskich.

Zdaniem MAP, pod koniec 2022 r. Polska miała jedne z najniższych cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w całej UE. Według danych Eurostatu, roczny wzrost cen energii dla gospodarstw domowych w czerwcu 2022 r. w Polsce wzrósł jedynie o 5%, w tym samym czasie w Estonii aż 129 proc., Holandii ok. 100 proc., Włoch ok. 81 proc. Średnia w UE była bliska 30 proc.

– Rząd PiS zapewnia ochronę energetyczną polskich gospodarstw domowych. Skutecznie chronimy odbiorców energii w czasie największego kryzysu światowego. Celem jest uchronienie od skutków tego kryzysu. Już dawno podjęliśmy decyzje związane z zamrożeniem cen gazu i prądu – mówi Jacek Sasin.

– W ciągu najbliższych dwóch lat polskie państwo wyda ok. 100 mld zł na ograniczenie podwyżek cen energii, czyli gazu i prądu dla gospodarstw domowych, ale też szerzej dla instytucji wrażliwych. Środki te będą pochodzić z budżetu, ale i państwowych spółek energetycznych – podkreśla wicepremier Jacek Sasin.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: MAP

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl