yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościSłaby ruch, słabe zejście i niepewne ceny, a do tego... Aktualne ceny...

Słaby ruch, słabe zejście i niepewne ceny, a do tego… Aktualne ceny fasolki szparagowej 21.05.2024

Ruch na rynkach hurtowych nie spełnił dziś oczekiwań producentów. Kupców brakowało, a obroty były słabe. Na rynku pojawiła się ponadto konkurencyjna fasolka szparagowa spoza Polski w zatrważająco niskich cenach. Jakie są aktualne ceny fasolki szparagowej w dniu 21.05.2024?

Ceny polskiej fasolki szparagowej w maju 2024

Sytuacja na rynku w Broniszach zdaje się być na pierwszy rzut oka nienajgorsza. Warto jednak podkreślić, jak zaznaczają producenci, że ruch był dziś niższy. Tak więc, obroty także pozostawiały wiele do życzenia. Krótko mówiąc, kupców brakowało. Aktualna na dzień 21.05.2024 cena fasolki szparagowej, od której zaczynały się rozmowy, wynosi 30,00 zł/kg.

Niemniej, niski popyt nierzadko zmuszał producentów do sprzedaży za niższą kwotę. Wiele zależy oczywiście od ilości, którą zainteresowany jest odbiorca i podaży w danym momencie dnia. Tak czy inaczej, trafiliśmy na oferty nawet na poziomie 22,00-24,00 zł/kg.

Sytuacja na pozostałych rynkach hurtowych jest bardzo zróżnicowana. Na krakowskiej giełdzie Rybitwy, zdaniem producentów, realna do osiągnięcia cena to około 25,00 zł/kg. W ramach porównania, notowania pokazują 35,00-40,00 zł/kg (20.05.2024).

Importowana fasolka szparagowa. Skąd i za ile?

Warto również zauważyć, że krajowi producenci muszą zmagać się z tańszym konkurentem. W sieci pojawiły się bowiem ogłoszenia dotyczące importowanej, zielonej fasolki szparagowej. Towar sprowadzany jest rzekomo z Maroka. Na ten moment ceny oscylują w tym przypadku na poziomie około 20 zł/kg. Niemniej, wskazana cena nie jest stała. Co to znaczy? Sprzedawca, negocjując stawki, nie zastanawiał się zbyt długo i zaoferował, że może oddać towar za 15,00 zł/kg. Co istotne, mówimy tu o ilościach hurtowych. Oferowane są bowiem palety o wadze 600 kg. Pojedynczy karton to z kolei 4 kg.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl