Spada cena chińskiego czosnku

Czosnek

Rolnicy w prowincjach Szantung i Henan ciężko pracują przy zakładaniu nowych plantacji czosnku. Okres sprzedaży tegorocznych zbiorów już się zakończył. Jednak rezerwa towaru w magazynach jest nadal dość duża, dlatego cena czosnku ostatnio wykazuje tendencję spadkową. Cena hybrydowego czerwonego czosnku w kaibrażu 5,5 cm spadła z 2,36 juana [0,35 USD] za 0,5 kg 10 września do 2,18 juana [0,32 USD] za 0,5 kg na początku października. Ale czy cena spadnie jeszcze bardziej?

 

W tej chwili podaż znacznie przewyższa popyt. Inne czynniki wpływające na cenę czosnku to powierzchnia jaką pod nasadzenia tego warzywa, informacje o perspektywach jakości produktów oraz spekulacje na rynku czosnku. Czynniki te mają krótkoterminowy wpływ na cenę. Najnowsze dane nie wskazują na znaczący spadek areału sadzonego czosnku, ale sezon dopiero się rozpoczął, a ostateczne dane nie są jeszcze pełne. Handlarze czosnkiem bacznie obserwują warunki panujące w obszarach produkcyjnych. 

Cena czosnku może nadal spadać, a nawet spaść poniżej kosztów własnych. Handlowcy są  niechętni do sprzedaży, gdy cena jest niska. Kiedy dostawcy jednogłośnie spowalniają handel, tworzą tymczasowy niedobór, co powoduje wzrost cen. Fakt, że cena czosnku zbliża się do ceny ponoszonych kosztów, w rzeczywistości stwarza silny, ale tymczasowy bodziec.

źródło: 51garlic.com

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności