yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościSpadek cen papryki na Broniszach. Na rynku pojawił się import

Spadek cen papryki na Broniszach. Na rynku pojawił się import [23.10.2023]

Aktualne ceny krajowej papryki okazują się niższe niż w minionym tygodniu. Wszystko za sprawą zwiększonej podaży. Wśród ofert pojawiły się również pierwsze partie towaru z zagranicy, a konkretnie papryki żółtej z Hiszpanii.

Październik zbliża się ku końcowi, a warunki pogodowe stają się coraz mniej korzystne dla uprawy papryki. Dni są zdecydowanie krótsze, natomiast w nocy temperatura nierzadko spada do niskich wartości. Tym samym, sezon paprykowy niebawem się zakończy.

Warto jednak przy tym zaznaczyć, że aktualnie na rynku w Broniszach podaż papryki jest stosunkowo wysoka. Znajduje to rzecz jasna odzwierciedlenie w cenach, które na ten moment przedstawiają się na niższym poziomie w porównaniu do ubiegłego tygodnia.

Jakie są aktualne ceny papryki? Obecnie producenci, którzy oferują warzywo na rynku hurtowym w Broniszach mogą spodziewać się cen oscylujących na pułapie 5,00-7,00 zł za kilogram. Wszystko zależy od jakości oraz ilości, którą zainteresowany jest odbiorca.

Warto zauważyć, że wśród ofert pojawiły się pierwsze partie papryki importowanej. W tym przypadku jest to papryka żółta, której na krajowym rynku brakuje. Towar sprowadzany jest z Hiszpanii. Ceny kształtują się z kolei na poziomie 9,00-10,00 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl