yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościSpadek podaży brukselki znajduje odzwierciedlenie w rosnących cenach

Spadek podaży brukselki znajduje odzwierciedlenie w rosnących cenach [02.03.2023]

Sezon sprzedażowy krajowej brukselki powoli kieruje się ku końcowi. Przechowywane przez producentów zapasy okazują się coraz niższe, a to znajduje odzwierciedlenie w cenach. Cenach, które na przestrzeni ostatnich miesięcy pozostawały na niezmiennym poziomie…

Ostatnie miesiące, omawiając sytuację na rynku brukselki, niestety nie wyróżniały się niczym specjalnym. Stawki oferowane producentom zatrzymały się na niezmiennym pułapie, natomiast jakiekolwiek wahania pod tym względem były rzadkością.

Tymczasem, trudności napotykane przez producentów w sezonie okazały się dość wymagające. Niesprzyjające warunki pogodowe oraz rosnąca wraz z biegiem lat presja ze strony szkodników i chorób w znaczącym stopniu wpłynęły na ilość oraz jakość plonu.

Zmiany na rynku nastąpiły jednak dopiero teraz, gdy sezon dobiega ku końcowi. Czego dotyczą? Zmniejszająca się ilość przechowywanej brukselki korzystnie wpłynęła na ceny oferowane producentom. Niemniej… Należy mieć na względzie pewne zależności.

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach stawki oscylują aktualnie na poziomie 9,00 zł za kilogram. Tyczy się to jednak produktu najwyższej jakości, a jak dobrze wiemy, brukselka jest dość delikatna, przez co dość ciężko utrzymać ją w idealnym stanie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Co w przypadku, gdy towar posiada mniejsze lub większe wady wywołane długim przechowywaniem? Niestety wiąże się to ze spadkiem cen… Nierzadko powstałe zmiany zmuszają producentów do usunięcia wierzchnich warstw warzywa. W takiej sytuacji wynagrodzenie przedstawia się w granicach 7,00 zł za kilogram.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl