yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSprawdź aktualne ceny młodych ziemniaków. Stawki znacząco w dół

Sprawdź aktualne ceny młodych ziemniaków. Stawki znacząco w dół [08.05.2024]

Ceny młodych ziemniaków kierują się w dół. Towaru na rynku w Broniszach przybywa z dnia na dzień. Producenci wciąż muszą liczyć się z zagraniczną konkurencją. Jak kształtują się ceny krajowych, młodych ziemniaków w dniu 08.05.2024? Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda na rynku hurtowym w Broniszach.

Tegoroczny sezon jest nieco odmienny. Towaru na rynku jest coraz więcej, ale brakuje ziemniaków mytych. Tak przygotowany do sprzedaży towar jest bowiem nieco mniej trwały, na co zwracają uwagę odbiorcy. Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się ziemniaki prosto z pola. Niemniej, cena jest w tym przypadku nieco niższa.

Aktualne ceny polskich, młodych ziemniaków 08.05.2024

Jak przedstawiają się ceny ziemniaków w dniu 08.05.2024? Ilość towaru, tak jak wspominaliśmy, wzrasta z dnia na dzień. Warunki pogodowe w tegorocznym sezonie umożliwiły producentom zbiór w wyjątkowo wczesnym terminie. Zwiększająca się podaż znacząco wpływa jednak na stawki, które kolejny raz skierowały się w dół.

Ceny młodych, polskich ziemniaków na dzień 08.05.2024 oscylują na poziomie 9,00-10,00 zł/kg. Wskazany pułap tyczy się odmiany Arrow. Niemniej, Irga pozostaje na bardzo zbliżonym poziomie. Wyjątkiem jest towar specjalnie przygotowany do sprzedaży, a konkretnie umyty. W tym przypadku ceny dochodzą aktualnie do 12,00 zł/kg.

Ile kosztują importowane, młode ziemniaki?

Wśród ofert dostępne są oczywiście konkurencyjne ziemniaki z importu. Towar sprowadzany jest obecnie z kilku kierunków, a konkretnie z Cypru, Egiptu, Grecji, Majorki i Włoch. Najtańsze są młode ziemniaki z Egiptu, a ich cena to 3,20-3,50 zł/kg. Najdroższe pozostają natomiast ziemniaki z Cypru. W tym przypadku cena dochodzi do 4,00 zł/kg.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl