yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościStało się - ceny fasolki szparagowej runęły w dół. Po ile kilogram?...

Stało się – ceny fasolki szparagowej runęły w dół. Po ile kilogram? [22.05.2024]

Stało się – ceny fasolki szparagowej runęły w dół. Towaru jest zbyt dużo, a zainteresowanie ze strony odbiorców okazuje się zbyt małe. Sprawdź aktualne na dzień 22.05.2024 ceny fasolki szparagowej na Broniszach.

Ceny fasolki szparagowej 2024

Sytuacja na rynku hurtowym w Broniszach zaczęła zmieniać się już wczoraj – 21.05.2024. W teorii ceny pozostawały na poziomie 30,00-40,00 zł/kg, ale w praktyce producentom było niezwykle ciężko sprzedać towar w takiej cenie. Początkowo rolnicy próbowali uzyskiwać 40,00 zł/kg za towar wysokiej jakości. Niedługo później stawki spadły do 35,00 zł/kg, a w godzinach popołudniowych rozmowy zaczynały się często od 30,00 zł/kg.

Jak dziś sprawy mają się na podwarszawskim rynku hurtowym w Broniszach? Ceny fasolki szparagowej w godzinach porannych runęły w dół. Na rynku pojawiło się zdecydowanie więcej dostaw. Towaru jest zbyt dużo, a zainteresowanie ze strony odbiorców jest zbyt niskie. Producenci nie mieli wyboru i niestety musieli obniżyć swoje oczekiwania. Aktualna na dzień 22.05.2024 cena fasolki szparagowej na Broniszach to 20,00-25,00 zł/kg.

Fasolka szparagowa z Maroka

Warto ponadto zauważyć, tak jak wspominaliśmy w poprzednim artykule, że na rynku zdążył się już pojawić konkurencyjny produkt spoza Polski. Importerzy sprowadzają go rzekomo z Maroka. Cena w tym przypadku jest mocno konkurencyjna i już wczoraj wynosiła nawet 15,00 zł/kg. Mówimy tu o ilościach hurtowych. Oferowane są bowiem 600 kg palety. Obecność tak dużych partii importowanego produktu niewątpliwie pogarsza sytuację cenową. Ogłoszenia tego typu pojawiają się w sieci z dużym natężeniem.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl