yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościStop niskim cenom nowalijek!

Stop niskim cenom nowalijek!

Sezon na polskie warzywa dopiero się rozpoczyna. Tymczasem, ceny oferowane producentom już teraz okazują się niedopuszczalnie niskie. Na rynku występuje ponadto wątpliwej jakości import, który sprzedawany jest w zatrważająco niskich cenach. Tyczy się do wielu gatunków warzyw. Tak dalej być nie może…

Jak zaznaczają producenci, apelując o poprawę warunków na rynku, spodziewali się oni wyższych cen za nowalijki niż w ubiegłym roku. Szczególnie w obliczu wszechobecnej drożyzny… Niestety, sytuacja przedstawia się zupełnie odwrotnie. Wzrosły ceny zakupu nasion oraz rozsady, jak również koszty paliwa, nawozów i robocizny. Gdzie więc upatrywać przyczyny tak niskich cen oraz braku płynnego zbytu kapusty i sałaty?

Warto zaznaczyć, o czym wspominają producenci, że to dopiero początek sezonu. Niektórzy nie rozpoczęli nawet zbioru kapusty pekińskiej, ponieważ z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych zaczyna wykwitać. Tymczasem, na rynku pojawia się coraz większa ilość nowalijek z importu. Nowalijek wątpliwej jakości, sprzedawanych za bezcen.

– W naszej ocenie potrzebne są protesty organizowane na dużą skalę, aby sprzeciwić się zaleganiu importowanych warzyw na naszych półkach sklepowych, tak jak miało to miejsce w ubiegłym roku! Może ta sytuacja uzmysłowi wielu producentom, że pracujemy, aby zarabiać a nie oddawać po kosztach, aby mógł zarabiać ktoś inny – zaznaczają producenci.

– Nie pozwólmy, aby ta sama sytuacja miała miejsce z fasolą, cukinią czy papryką. Apelujemy do naszych skupowych. Walczcie o dobre ceny naszych warzyw już od początku sezonu! DLA DOBRA NAS WSZYSTKICH – dodają.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Niejednokrotnie staramy się nagłaśniać niesprawiedliwości, które napotykamy na rynku warzyw. Obecnie jest ich niestety cały szereg. Bezczynność jest natomiast równoznaczna z akceptacją takowego stanu rzeczy. Postarajmy więc wspólnie zaznajomić wszystkich z problemami, które dotykają nas – producentów warzyw, aby zapewnić sobie godną przyszłość.

Źródło: Apel autorstwa „Papryka Producenci Papryki”

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl