yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
RynekStraty rosyjskich plantatorów ziemniaków

Straty rosyjskich plantatorów ziemniaków

Wiosną bieżącego roku rosyjscy plantatorzy ziemniaka zderzyli się z brutalną rzeczywistością: rynek nie chciał kupować ich towaru. Nie pomogły skargi do Ministerstwa Rolnictwa ani argumenty o kapitałach włożonych przez rodzime firmy produkcyjne w przechowalnictwo. Organizacja branżowa – Związek Ziemniaczany musiał pogodzić się z poniesionymi stratami. Teraz apeluje o znalezienie rozwiązań, które zabezpieczą plantatorów przed powtórką tegorocznej sytuacji.
 

O rezygnacji sieci handlowych działających na rosyjskim rynku ze sprzedaży rodzimego ziemniaka pisaliśmy tutaj. Opisana w tym newsie sytuacja nie jest nowa – straty w przechowalnictwie notowali Rosjanie już i w poprzednich latach. Niepokoją ich jednak wielkość tych straconych zapasów oraz trend wzrostowy strat. W maju 2017 r. Związek Ziemniaczany szacował straty pozostałych (u dużych firm, bez liczenia bulw przechowywanych przez drobne gospodarstwa) w przechowalniach ziemniaków, które utraciły walory handlowe na 145,3 tys. ton. Tej wiosny było to już 287,6 tys. t..

Wspierany przez Ministerstwo Rolnictwa Związek Ziemniaczany dąży teraz do powołania wspólnego forum producentów i pozostałych uczestników rynku, na którym analizowana byłaby sytuacja rynkowa, poziom zbiorów, stany zapasów – by ograniczyć straty przechowywanych ziemniaków.

Problemy z niesprzedanymi zapasami trapią nie tylko producentów ziemniaków – próbują się z nimi oswajać również warzywnicy. Według danych ministerstwa straty przechowanych a niesprzedanych warzyw osiągnęły w roku ubiegłym poziom 110 tys. ton, zaś w bieżącym  już 210 tys. ton.

Za: fruitnesw.ru
 
PG

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl