yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSzparagi na zapisy. Tragiczny skutek przymrozków

Szparagi na zapisy. Tragiczny skutek przymrozków

Rynek w Broniszach notuje poważne problemy związane z dostępnością szparagów. Dotkliwe mrozy, które pojawiły się w niektórych obszarach kraju, spowodowały znaczne uszkodzenia upraw. Jak przedstawia się aktualna sytuacja na rynku w Broniszach? Jakie są ceny szparagów w dniu 30.04.2024?

Producenci szparagów w kwietniu 2024 roku, szczególnie na zachodzie Polski oraz na Lubelszczyźnie, zmagali się z wyjątkowo trudnymi warunkami pogodowymi. Oczy wszystkich skierowane były na termometry wskazujące wartości poniżej 0°C. Uszkodzenia, które zostały stwierdzone, wpływają na ilość towaru na rynku.

Jakie są aktualne ceny szparagów na Broniszach?

Podaż szparagów jest obecnie bardzo niska, a sprzedaż odbywa się wyłącznie na zapisy. Ograniczona dostępność tego warzywa wpłynęła na dynamiczny wzrost cen. Aktualna na dzień 30.04.2024 cena szparagów oscyluje na poziomie 34,00-35,00 zł/kg. To znaczący wzrost względem cen notowanych w poprzednich tygodniach kwietnia.

Jakich cen szparagów spodziewać się w sezonie 2024?

Sytuacja zmienia się dynamicznie. Należy pamiętać, że szparagi na rynek w Broniszach trafiły niedawno, bo 03.04.2024, a ich cena po raz kolejny uległa zmianie. Jaka będzie sytuacja w kolejnych dniach? Czy można liczyć na stabilizację podaży oraz cen na rynku? Straty, które ponieśli producenci, niewątpliwie przełożą się na ceny szparagów w nadchodzących dniach, które będą utrzymywały się na wyższym poziomie.

Warto przy tym zaznaczyć, że przymrozki w bieżącym roku mogą ograniczać dostępność i generować wyższe ceny nie tylko w krótkim sezonie szparagowym, ale również w przypadku innych upraw warzyw.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl