yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościSzykuje się kolejny paraliż – rolnicy zaleją Warszawę. Kiedy odbędzie się protest?

Szykuje się kolejny paraliż – rolnicy zaleją Warszawę. Kiedy odbędzie się protest?

Rolnicy organizują kolejną manifestację, która odbędzie się w Warszawie. Sprawdź, kiedy będą protestować. 

NSZZ „Solidarność” oraz NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” organizują manifestację pod hasłem „Precz z Zielonym Ładem” w ramach sprzeciwu wobec polityki klimatycznej wdrażanej przez Unię Europejską. Manifestacja zaplanowana jest na 10 maja w Warszawie na placu Zamkowym o godzinie 12:00.

Zgromadzenie ma być okazją dla rolników do wyrażenia swojego niezadowolenia z obecnych regulacji klimatycznych Unii Europejskiej. Wśród głównych zarzutów, jakie organizatorzy kierują pod adresem polityki klimatycznej, znajdują się wyzwania, które wpływają na funkcjonowanie rolnictwa.

Sporne założenia europejskiej polityki klimatycznej

Wśród problemów organizatorzy zgromadzenia wymieniają m.in. wysokie koszty prądu i ciepła, które obciążają przedsiębiorstwa. Ograniczenia w zakresie ogrzewania gazem i węglem są kolejnym powodem niezadowolenia, ponieważ wielu rolników polega na takich źródłach energii do zaopatrywania gospodarstw, czy budynków szklarniowych. Zakaz używania samochodów spalinowych to kolejny punkt sporny, który może wpłynąć w przyszłości na transport produktów rolnych i dostępność pojazdów w obszarach wiejskich.

Rolnicy obawiają się rosnących podatków na paliwa, które zwiększają koszty produkcji i transportu, a wprowadzenie obowiązku dostosowania budynków do standardów zeroemisyjności może wiązać się z dużymi kosztami inwestycji.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Według osób planujących protest wprowadzenie nowych regulacji klimatycznych spowoduje upadek lub wycofanie się niektórych gałęzi przemysłu, co z kolei może prowadzić do bezrobocia i wzrostu cen w sklepach. Manifestacja ma na celu zwrócenie uwagi władz na potrzeby rolników i wymuszenie reakcji rządzących.

Źródło: NSZZ RI „Solidarność”

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl