Trudna sytuacja z ziemniakami. Nierówna konkurencja z importem [VIDEO]

Polskie młode ziemniaki

Krajowi producenci ziemniaków mają przed sobą niemałe wyzwanie… Sezon na polskie warzywo się rozpoczyna, jednak popyt jest bardzo niski. Co gorsza, uwagę wielu odbiorców przyciąga niestety tańsza alternatywa z importu.  

Koszty produkcji w aktualnym roku są bardzo wysokie. Producenci płacą więcej za nawozy, środki ochrony roślin, paliwo, a także wiele innych surowców. Niezwykle istotne są więc ceny uzyskiwane przy sprzedaży. Powinny one odzwierciedlać dodatkowe nakłady, które ponoszą producenci.

Sytuacja jest jednak dość trudna. Na ten moment podaż polskiego ziemniaka z tegorocznych zbiorów jest jeszcze stosunkowo niska, a ceny utrzymują się na wyższym poziomie niż w przypadku towaru z importu. To właśnie zagraniczne warzywo cieszy się popularnością wśród odbiorców…

W poniższym materiale przedstawiamy krótką ocenę aktualnej sytuacji na rynku hurtowym w Broniszach. Informuje nas o niej jeden z producentów ziemniaków – Pan Radosław.

Materiał wideo przygotował KP

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Skład nawozów
  2. Jacek Sasin
  3. Kombajny do zbiory ziemniaków
  4. Protest rolników w Warszawie

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności