Turcja czeka na zniesienie rosyjskiego embarga

Jak poinformował turecki minister spraw zagranicznych, prawdopodobnie już w niedługim czasie Rosja zniesie embargo dla tureckich owoców i warzyw. Wprowadzone ono zostało 1 stycznia tego roku.


Obecnie spod zakazu wwozu na rosyjski rynek wyłączone zostały już pomarańcze, mandarynki oraz morele, brzoskwinie i śliwki pochodzące z Turcji. Nadal prowadzone są rozmowy i negocjacje dotyczące pozostałej grupy owoców i warzyw.

Jak przypominają tureccy analitycy, przed wprowadzeniem sankcji na rosyjski rynek trafiało około 40% łącznego eksportu owoców i warzyw z Turcji. Rosja była największym odbiorcą na świecie tureckich mandarynek, cytryn i grapefruitów oraz drugim co do wielkości importerem pomarańczy. Ponadto do 1 stycznia 2016 roku bardzo liczące się były tureckie dostawy jabłek, gruszek, truskawek, pomidorów, brokułów oraz ogórków, cebuli i kalafiorów.

Źródło: FAMMU/FAPA

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności