yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościTysiące ton darmowych nawozów. Skorzystało już ponad 14 tysięcy rolników

Tysiące ton darmowych nawozów. Skorzystało już ponad 14 tysięcy rolników

Rolnicy z Ukrainy otrzymają kolejne kilka tysięcy ton darmowym nawozów z USA. Pomoc ma trafić do ponad 3300 producentów, którzy gospodarują w regionach przyfrontowych. Nabór wniosków już wystartował. Wcześniej darmowe nawozy przekazano ponad 14 tys. rolników, co wystarczyło na ponad 460 tys. ha upraw. 

Ilu nawozów otrzymają rolnicy z Ukrainy?

Rząd USA przekaże bezpłatnie nawozy mineralne ukraińskim rolnikom do prac w sezonie 2024/2025. Pomoc trafi do ponad 3300 rolników z regionów przyfrontowych i objętych działaniami wojennymi, a także z obszarów wyzwolonych. Łącznie dostarczonych zostanie 6,6 tys. ton nawozów. Każdy producent w ramach programu USAID AGRO, jak wyjaśnia tamtejsze ministerstwo, może otrzymać nawet 2 tony nawozu, a konkretnie mocznika.

Nabór już ruszył, a wnioski będą przyjmowane od 11 do 25 czerwca 2024 roku lub do wyczerpania zapasów. Program jest skierowany do rolników posiadających od 5 do 500 ha w obwodzie dniepropetrowskim, donieckim, ługańskim, zaporoskim, sumskim, charkowskim, chersońskim i czernihowskim, z wyłączeniem terytoriów czasowo okupowanych. Rolnicy uprawiający od 5 do 25 ha ziemi (własnej lub dzierżawionej) otrzymają po jednej tonie nawozu. Natomiast Ci, którzy mają od 25 do 500 ha, dostaną po dwie tony.

Darmowe nawozy dla ponad 14 tys. rolników z Ukrainy

– Program dystrybucji nawozów jest częścią szerszych działań programu USAID AGRO w ramach inicjatywy AGRI-Ukraina. W okresie grudzień 2023 – styczeń 2024 w ramach programu USAID AGRO dostarczono nawozy mineralne do siewów wiosennych ponad 7680 producentom rolnym z całej Ukrainy – przekazuje Ministerstwo Polityki Rolnej Ukrainy.

Z kolei w całym 2023 roku, a także na początku aktualnego sezonu, zapewniono nawozy ponad 14 tys. ukraińskich producentów rolnych. To pozwoliło na prace polowe na obszarze ponad 460 000 ha i wyprodukowanie co najmniej 2 milionów ton zboża.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl