yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościWybory się skończyły, a ceny paliw nieustannie wzrastają. Przypadek?

Wybory się skończyły, a ceny paliw nieustannie wzrastają. Przypadek?

Wybory dobiegły ku końcowi, natomiast ceny oleju napędowego zarówno w hurcie, jak i na stacjach paliw wzrastają. Ile aktualnie kosztuje paliwo?

Nie tak dawno temu, kiedy wybory dopiero się zbliżały, wielu rolników obawiało się, że niskie ceny paliw na stacjach są tylko tymczasowe. Słyszeliśmy rzecz jasna zapewnienia, że nawet po wyborach utrzymają się na niższym poziomie, jednak wraz z biegiem czasu niestety owe obietnice się nie sprawdziły. Ceny paliw na stacjach ponownie wzrastają.

Zacznijmy od cen oleju napędowego w hurcie. W okresie przedwyborczym utrzymywały się one przez długi czas na poziomie 4,74/4,76 zł za litr. Jak natomiast sytuacja wygląda obecnie? Niedługo po wyborach ceny w hurcie zaczęły rosnąć. Nie były to wprawdzie duże wzrosty, ale systematycznie wprowadzano kolejne poprawki. Aktualnie cena ropy przedstawia się na poziomie 5,01 zł za litr. Tyczy się to surowca oferowanego przez Orlen.

Hurtowe ceny paliw

Wzrost cen paliw w hurcie znalazł rzecz jasna odzwierciedlenie w sytuacji na stacjach. Aktualnie, jak podaje serwis e-petrol, olej napędowy kosztuje 6,14 zł za litr. W 42 tygodniu ceny kształtowały się tutaj na poziomie 6,09 zł za litr, czyli o 0,05 zł mniej niż obecnie. Warto podkreślić, że sytuacja może ulec pogorszeniu. Według prognoz serwisu, ceny oleju napędowego do 29 października będą oscylować w przedziale 6,08-6,20 zł za litr.

W mediach nieustannie pojawiają się przesłanki, że sytuacja na rynku paliw w Polsce wciąż pozostaje nieadekwatna względem światowego rynku. Według ekspertów znajdzie to odzwierciedlenie w ogromnych stratach koncernu paliwowego. Wyniki finansowe nie zostały jednak jeszcze opublikowane, więc są to tylko domysły. Czas pokaże czy ceny paliw rzeczywiście były sztucznie zaniżane. Niemniej… Aktualnie notowany wzrost cen to fakt.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl