yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościWysyp ogórka szklarniowego. Jakich cen możemy się spodziewać?

Wysyp ogórka szklarniowego. Jakich cen możemy się spodziewać? [27.04.2023]

W ostatnim tygodniu kwietnia pogorszyły się ceny ogórka szklarniowego. Coraz większa podaż tego warzywa sprawiła, że producenci otrzymują coraz niższą stawkę. Jak obecnie przedstawia się sytuacja cenowa warzywa na rynku hurtowym w Broniszach?

To trudny sezon dla producentów warzyw pod osłonami. Oprócz bardzo wysokich kosztów produkcji producenci zmagają się z importowanym, tanim towarem. Obecnie na podwarszawskim rynku hurtowym widoczny jest holenderski ogórek, którego cena oscyluje na poziomie 3-3,5 zł za kilogram. Aż trudno uwierzyć, by w ostatnim tygodniu kwietnia ogórek był w takiej cenie. Niemniej, napływ krajowego, świeżego towaru wysokiej jakości spowodował, że sprzedaż “Holendra” nawet po tak atrakcyjnej cenie jest mizerna. A jak przedstawiają się ceny polskiego ogórka?

Dziś, na rynku hurtowym Bronisze ogórek szklarniowy (gładki, typ midi) oscylował na średnim poziomie 6 zł/kg. Tak jak wspominaliśmy, sytuacja polskiego ogórka szklarniowego uległa niekorzystnym zmianom. Jak informują nas producenci z regionu Buska Zdroju oraz Kalisza, cena ogórka sprzedawanego pośrednikom do okolicznych hurtowni, kształtuje się na poziomie 4,5-4,7 zł/kg.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja ogórka krótkiego, brodawkowego. Dziś, na giełdzie hurtowej Bronisze, ceny utrzymywały się na poziomie 10-12 zł/kg. W nadchodzącym okresie możemy ponadto spodziewać się wzrostu podaży krajowego ogórka gruntowego. Pojawienie się nieco bardziej słonecznych i ciepłych dni przyczyni może przyczynić się do zmiany owego trendu.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl