Wysyp ogórka szklarniowego. Jakich cen możemy się spodziewać? [27.04.2023]

W ostatnim tygodniu kwietnia pogorszyły się ceny ogórka szklarniowego. Coraz większa podaż tego warzywa sprawiła, że producenci otrzymują coraz niższą stawkę. Jak obecnie przedstawia się sytuacja cenowa warzywa na rynku hurtowym w Broniszach?

To trudny sezon dla producentów warzyw pod osłonami. Oprócz bardzo wysokich kosztów produkcji producenci zmagają się z importowanym, tanim towarem. Obecnie na podwarszawskim rynku hurtowym widoczny jest holenderski ogórek, którego cena oscyluje na poziomie 3-3,5 zł za kilogram. Aż trudno uwierzyć, by w ostatnim tygodniu kwietnia ogórek był w takiej cenie. Niemniej, napływ krajowego, świeżego towaru wysokiej jakości spowodował, że sprzedaż “Holendra” nawet po tak atrakcyjnej cenie jest mizerna. A jak przedstawiają się ceny polskiego ogórka?

Dziś, na rynku hurtowym Bronisze ogórek szklarniowy (gładki, typ midi) oscylował na średnim poziomie 6 zł/kg. Tak jak wspominaliśmy, sytuacja polskiego ogórka szklarniowego uległa niekorzystnym zmianom. Jak informują nas producenci z regionu Buska Zdroju oraz Kalisza, cena ogórka sprzedawanego pośrednikom do okolicznych hurtowni, kształtuje się na poziomie 4,5-4,7 zł/kg.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja ogórka krótkiego, brodawkowego. Dziś, na giełdzie hurtowej Bronisze, ceny utrzymywały się na poziomie 10-12 zł/kg. W nadchodzącym okresie możemy ponadto spodziewać się wzrostu podaży krajowego ogórka gruntowego. Pojawienie się nieco bardziej słonecznych i ciepłych dni przyczyni może przyczynić się do zmiany owego trendu.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Ciągnik rolniczy Zetor
  2. Importowana rzodkiewka w marketach

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności