yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościWzrosną ceny wody. Czy wpłynie to na opłacalność produkcji warzyw?

Wzrosną ceny wody. Czy wpłynie to na opłacalność produkcji warzyw?

Niestety nie mamy dobrych wieści dla producentów warzyw. Tym razem informujemy, że drożeje stawka za wodę. Czy to oznacza, że koszty produkcji warzyw znowu pójdą w górę?

Gminy i przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne ustalają stawki opłat za wodę i ścieki na najbliższe 3 lata. Aż 94 proc. gmin i przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych wnioskuje za wzrostem cen za wodę i ścieki.

Propozycje nowych cen wpływają do Wód Polskich, które jako regulator mają za zadanie sprawdzić czy proponowane przez samorządy taryfy są racjonalne i rzeczywiście dotyczą kosztów dostarczania wody i odprowadzania ścieków.

Do tej pory wpłynęło łącznie 2548 wniosków, w tym 2403 proponujących wzrost cen za wodę i ścieki (94 proc.), 81 dotyczących utrzymania cen (3 proc.) i 64 proponujących obniżenie dotychczasowych cen (2,5 proc.).

Prezes Wód Polskich Przemysław Daca poinformował podczas konferencji prasowej, że na półmetku ustalania opłat średnia podwyżka wynosi 7 proc. To są indywidualne wnioski. Każdy musi być rozpatrzony, wszystkie czynniki muszą być wzięte pod uwagę – inwestycje, amortyzacja. Ale można powiedzieć, już teraz, że jest to nasz wspólny sukces, ponieważ na początku średnia podwyżek planowanych to była 20 procent. W tej chwili to 7 procent, więc już to zupełnie inaczej wygląda – powiedział. 

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: PGW, dziennik.pl, next.gazeta.pl, msn.com

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl