yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZakaz używania plastikowych opakowań wchodzi w życie. Lista wyjątków jest jednak dość...

Zakaz używania plastikowych opakowań wchodzi w życie. Lista wyjątków jest jednak dość długa…

Zakaz używania plastikowych opakowań przy sprzedaży warzyw i owoców to dość kontrowersyjna kwestia, niemniej… We Francji takowe restrykcje już obowiązują. Co ciekawe, obejmują tylko niektóre produkty. Co z pozostałymi?

Wraz z początkiem lipca zaczął obowiązywać zakaz używania plastikowych opakowań przy sprzedaży warzyw i owoców. Restrykcje obowiązują na ten moment we Francji. Co ciekawe, przepisy zakładają wiele wyjątków. Tamtejszy rząd zezwolił na sprzedaż w plastikowych opakowaniach w przypadku aż 29 produktów. Które warzywa i owoce są zwolnione?

Zakaz stosowania plastikowych opakowań nie dotyczy produktów takich jak: szparagi, brokuły, wczesne ziemniaki, wczesne marchewki, sałata i czereśnie, endywia, grzyby, mała marchewka, roszponka, młode pędy, zioła, szpinak, szczaw, kwiaty jadalne, kiełki fasoli mung, żurawina, agrest, kiełki, maliny, truskawki, jagody, borówki, porzeczki czerwone, porzeczki białe, porzeczki czarne, agrest (kwaśny i dziki) oraz kiwi.

Warto zauważyć, że początkowo projekt był znacznie bardziej rygorystyczny. Obecnie lista produktów wykluczonych z zakazu wydłużyła się bowiem o 6 pozycji, a termin przejściowy został przesunięty. Dodatkowo, zrezygnowano z zakazu stosowania gumek recepturek. Aktualnie dopuszcza się ich wykorzystanie przy grupowaniu małych warzyw i owoców.

Co o tym sądzicie?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: sgs.com

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl