Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało wczoraj późnym wieczorem, że wprowadzony został zakaz wjazdu do Polski cudzoziemców.
Z punktu widzenia ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa decyzja wydaje się słuszna, jednak patrząc od strony rolników pojawiają się obawy o dostępność siły roboczej.
Cudzoziemcy, którzy mają pozwolenie na pracę, będą mogli przyjechać, jednak, jeśli teraz przebywają poza granicami kraju, zaraz po wjeździe do Polski będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę. Jak będzie ona wyglądała w praktyce? Na razie prac wykonywanych na polu jest stosunkowo mało. Dotyczą one w szczególności zajęć porządkowych. Pozostaje pytanie, jak sytuacja będzie rozwijała się dalej.
Karol Pajewski
Źródło: sad24.pl
niech rolnik placi polakom dobrze to nie beda musieli zatrudniac obcokrajowcow