Zakład MARWIT na sprzedaż. Chętnych nie brakuje

Zdjęcie archiwalne MW

Kiedyś Marwit był bardzo prężnie działającą firmą. Dziś jest w upadłości. W tym roku ma odbyć się przetarg na firmowe nieruchomości. Kto będzie startował do przetargu? Chętnych na niego nie brakuje, a mówi się o dziesięciu potencjalnych  inwestorach, w tym jeden zza granicy.

Firma Marwit powstała w 1993 r. i początkowo mieściła się na terenie Toruńskich Zakładów Czesankowych Merinotex. Następnie przeniosła siedzibę pod Toruń do Złejwsi Wielkiej, a po 5 latach działalności rozpoczęła sprzedaż w dużych miastach polskich: Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, Łodzi i Katowicach. W krótkim czasie firma zdobyła zaufanie konsumentów, a to za sprawą produkowanych soków z krótkim terminem spożycia. Przypominamy, że firma oprócz soków była producentem także sałatek, surówek i zup.

Soki firmy Marwit w sklepieMarwit był firmą, która w ciągu 25 lat działania zdobyła pozycję potentata w branży niepasteryzowanych soków z krótkim terminem spożycia zajmując 70% rynku, niestety dziś jest pod zarządem syndyka, a wierzyciele firmy wciąż są niespłaceni. Zakład wstrzymał produkcję w grudniu 2020 roku i od tego czasu już jej nie wznowił. 

Jak pisała pomorska.pl “Z powodu wycofania się potencjalnego inwestora z prowadzonych rozmów zadłużona firma utraciła perspektywę przywrócenia produkcji, a w konsekwencji kontynuowania działalności gospodarczej”. Jak czytamy dalej na pomorskiej.pl: – W pierwszym kwartale tego roku odbędzie się przetarg na nieruchomości po przedsiębiorstwie, zależy nam, aby było sprzedane jako całość. 8 lutego zbierze się rada wierzycieli Marwitu, która ma wyrazić zgodę, żeby firma została sprzedana za 100 procent jej wartości. – podkreśla Justyna Kubiak, Office Manager Kancelarii syndyka Zięciaka”.

Zainteresowanie zakupem nieruchomości jest dużo. Potencjalnie mówi się o 10 inwestorach, w tym jeden zagraniczny.

źródło: pomorska.pl

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności