yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZakład MARWIT na sprzedaż. Chętnych nie brakuje

Zakład MARWIT na sprzedaż. Chętnych nie brakuje

Kiedyś Marwit był bardzo prężnie działającą firmą. Dziś jest w upadłości. W tym roku ma odbyć się przetarg na firmowe nieruchomości. Kto będzie startował do przetargu? Chętnych na niego nie brakuje, a mówi się o dziesięciu potencjalnych  inwestorach, w tym jeden zza granicy.

Firma Marwit powstała w 1993 r. i początkowo mieściła się na terenie Toruńskich Zakładów Czesankowych Merinotex. Następnie przeniosła siedzibę pod Toruń do Złejwsi Wielkiej, a po 5 latach działalności rozpoczęła sprzedaż w dużych miastach polskich: Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, Łodzi i Katowicach. W krótkim czasie firma zdobyła zaufanie konsumentów, a to za sprawą produkowanych soków z krótkim terminem spożycia. Przypominamy, że firma oprócz soków była producentem także sałatek, surówek i zup.

Soki firmy Marwit w sklepieMarwit był firmą, która w ciągu 25 lat działania zdobyła pozycję potentata w branży niepasteryzowanych soków z krótkim terminem spożycia zajmując 70% rynku, niestety dziś jest pod zarządem syndyka, a wierzyciele firmy wciąż są niespłaceni. Zakład wstrzymał produkcję w grudniu 2020 roku i od tego czasu już jej nie wznowił. 

Jak pisała pomorska.pl “Z powodu wycofania się potencjalnego inwestora z prowadzonych rozmów zadłużona firma utraciła perspektywę przywrócenia produkcji, a w konsekwencji kontynuowania działalności gospodarczej”. Jak czytamy dalej na pomorskiej.pl: – W pierwszym kwartale tego roku odbędzie się przetarg na nieruchomości po przedsiębiorstwie, zależy nam, aby było sprzedane jako całość. 8 lutego zbierze się rada wierzycieli Marwitu, która ma wyrazić zgodę, żeby firma została sprzedana za 100 procent jej wartości. – podkreśla Justyna Kubiak, Office Manager Kancelarii syndyka Zięciaka”.

Zainteresowanie zakupem nieruchomości jest dużo. Potencjalnie mówi się o 10 inwestorach, w tym jeden zagraniczny.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

źródło: pomorska.pl

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl