yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościZatrzęsienie młodej kapusty na rynku. Sprawdź, ile kosztuje na Broniszach

Zatrzęsienie młodej kapusty na rynku. Sprawdź, ile kosztuje na Broniszach [12.06.2024]

Ceny młodej kapusty spadają z tygodnia na tydzień. Kupców jest niewielu, obroty pozostają niskie, a towaru jest bardzo dużo. Jakie są ceny kapusty w dniu 12.06.2024 na rynku hurtowym w Broniszach? 

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach pierwsze partie kapusty pojawiły się w dniu 17.04.2024. Przez przyspieszony start wegetacji i szybsze rozpoczęcie sezonu w bieżącym roku, dostępność towaru na rynku bardzo szybko wzrastała, co przekładało się na cenę produktu. Stawki zmniejszały się z każdym kolejnym tygodniem.

Ceny młodej kapusty na końcu kwietnia znajdowały się w przedziale 4,00-6,00 zł/szt. Wyższy pułap cenowy dotyczył kapusty dużego kalibru. Stawki przed tygodniem (w dniu 05.06.2024) oscylowały już w granicach 2,50-3,00 zł/szt. Obecnie sytuacja przedstawia się niestety w jeszcze gorszym świetle. Na jaką kwotę mogą liczyć producenci?

Aktualne ceny kapusty. Ile wynoszą na Broniszach?

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach cena obranej, młodej kapusty, którą producenci pakują w worki, wynosi obecnie 0,75 zł/kg. Z kolei cena kapusty sprzedawanej na sztuki oscyluje w przedziale od 1,50 do maksymalnie 3,00 zł/szt.

Cena zależy w dużej mierze od tego, jak dużą partią towaru zainteresowany jest klient. Ilości hurtowe – powyżej tysiąca sztuk – często są sprzedawane w cenie poniżej 2,00 zł/szt. Ważna jest ponadto podaż w danym momencie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

W ramach przypomnienia, cena młodej kapusty na rynku hurtowym w Broniszach oscylowała w dniu 12.06.2023 na poziomie 5,00-6,00 zł/szt. Stawki notowane w 2024 roku są więc niższe aż o 3,00-3,50 zł.

Z kolei kapusta z ubiegłorocznych zbiorów utrzymuje cenę, która waha się w przedziale od 2,20 do 2,40 zł/kg. W tym przypadku niezauważalne są zmiany. Nie przewiduje się również dużych wahań w kolejnych dniach.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl