Ziemniaki – aktualne ceny na rynku hurtowym w Broniszach, 13.01.2021 [Video]

Ziemniaki-na-rynku-Bronisze

Dziś na rynku hurtowym w Broniszach podaż ziemniaków nie była tak duża jak zazwyczaj. Jak wyjaśniali producenci, spowodowane to było pogorszeniem pogody. Mimo mniejszej podaży nie ma co liczyć na wzrosty cen.

Na obecną sytuację w handlu ziemniakami mają wpływ co najmniej dwa kluczowe czynniki. Po pierwsze wyjątkowo sprzyjające warunki pogodowe w sezonie, które skutkowały urodzajem. Dotyczy to zarówno Polski, jak i zachodu Europy. Po drugie, znaczny wzrost nasadzeń względem 2019 roku.

Pomimo dużej ilości krajowych ziemniaków na naszym rynku, są one także importowane. W ofercie hurtowników spotkamy się z ziemniakami z Niemiec, Belgii i Holandii. Ceny ziemniaków z importu wynoszą ponad 7 zł za 15-kilogramowy worek.

Duża podaż i znaczący import skutkują niskimi cenami krajowego towaru. Jeśli chodzi o białe odmiany jest to najczęściej 5–7 złotych za 15-kilogramowy worek. Obecnie w sprzedaży najwięcej jest odmiany Ricarda i Catania.

Fot. Karol Pajewski, Sad24

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności