yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZiemniaki z Belgii wysuwają się na prowadzenie. Aktualne ceny ziemniaków 14.05.2024

Ziemniaki z Belgii wysuwają się na prowadzenie. Aktualne ceny ziemniaków 14.05.2024

Sezon na młode ziemniaki wystartował, ale na rynku jest jeszcze towar z ubiegłorocznych zbiorów. Jak przedstawiają się aktualne na dzień 14.05.2024 ceny ziemniaków? Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda na rynku w Broniszach. 

Jakie ceny polskich ziemniaków?

Aktualne na dzień 14.05.2024 ceny polskich ziemniaków z ubiegłorocznych zbiorów zamykają się w przedziale 2,26-2,40 zł/kg. W przeliczeniu jest to 35,00-36,00 zł za 15 kilogramowy worek. Warto jednak zauważyć, że dotyczy to tylko i wyłącznie ziemniaków najwyższej jakości. Wraz z biegiem czasu jest jednak coraz ciężej utrzymać towar w dobrej kondycji. Wymaga to dbałości o najmniejsze szczegóły. Na rynku w Broniszach niewielu już producentów jest w stanie dostarczyć towar bez jakichkolwiek wad. Występują braki. Niemniej, należy przy tym zaznaczyć, że nie ma w tym nic dziwnego ze względu na porę.

Ile kosztują ziemniaki z importu?

Sytuacja nie pozostaje niezauważona przez importerów, którzy sprowadzają do kraju coraz większe ilości ziemniaków z Belgii i Holandii. Oczywiście import z tamtejszych stron był także zauważalny w poprzednich miesiącach, ale aktualnie stał się zdecydowanie bardziej nasilony. Niemniej, uprzednio to ziemniaki z Holandii pozostawały numerem jeden u odbiorców. Na ten moment sprawy mają się zupełnie inaczej i to towar z Belgii wysunął się na prowadzenie. Jak kształtują się ceny importowanych ziemniaków na dzień 14.05.2024?

Zacznijmy od ziemniaków z Holandii. W tym przypadki stawki pozostają na zbliżonym poziomie do tego, co otrzymują krajowi producenci. Importerzy, którzy posiadają ziemniaki z Holandii, mogą bowiem spodziewać się stawek rzędu 2,40-2,53 zł/kg, czyli 36,00-38,00 zł za 15 kilogramowy worek. Towar z Belgii, tak jak wspominaliśmy, pozostaje znacznie droższy. Ceny w dniu 15.04.2024 to 2,80 zł/kg (42,00 zł za worek) w sprzedaży hurtowej.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl