yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
InneGRUPA MULARSKI wprowadziła TraceON

GRUPA MULARSKI wprowadziła TraceON

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Grupa Mularski jest polskim liderem w produkcji rozsad pomidorów a także jednym z wiodących producentów warzyw na rodzimym rynku. Czy istnieje przepis na sukces w branży ogrodniczej, która jak wiadomo stanowi wyzwanie nawet dla doświadczonych przedsiębiorców?

Marcin Mularski, prezes Grupy, odpowiadając na to pytanie, wylicza szereg czynników kluczowych w rozwijaniu biznesu w branży agro:

Niezbędna jest wszechstronna wiedza na temat ogrodnictwa, dbałość o bezpieczeństwo upraw oraz ich zgodność z normami. Koniecznie należy również dążyć do ciągłego rozwoju, a więc stosowania najnowocześniejszych technologii, co z kolei pozwala na minimalizację zużycia energii i wody, redukcję odpadów i dbałość o środowisko.

Grupa Mularski to duża firma posiadająca kilka filii rozsianych na terenie Polski, współpracująca z największymi sieciami super- i hipermarketów. Wydaje się, że zarządzanie takim przedsiębiorstwem to pełnoetatowa praca nie dla kilku, lecz co najmniej kilkudziesięciu osób. Jak sprawować kontrolę nad wszystkimi aspektami działalności, mając jeszcze czas na planowanie i rozwój?

To właśnie największy problem większości członków kadry kierowniczej: brak czasu. W ogrodnictwie trzeba mieć stały nadzór nad produkcją, obserwować rozwój roślin, natychmiastowo reagować na pojawiające się problemy, przez co nie można skupić się na aspektach rozwojowych i kontroli w skali makro. I tutaj właśnie Grupa Mularski poszła krok dalej, dzięki czemu wyprzedziła konkurencję. Zainwestowaliśmy w systemy informatyczne, które ułatwiają optymalizację procesów, zapisują dane dotyczące niemal każdego aspektu pracy przedsiębiorstwa i powiadamiają o potencjalnych trudnościach. W tej kwestii zaufałem firmie ITS K7, dzięki której wszystkie ważne informacje mam teraz w swoim smartfonie: wystarczy kilka sekund, by wyświetlić tabelę lub wykres z interesującymi mnie informacjami.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

A propos współpracy z ITS K7. Ostatnio w internecie pojawił się film promujący system TraceON, w którym widoczna jest produkcja w Grupie Mularski. Czym dokładnie jest TraceON i skąd wziął się pomysł na tego typu produkt?

TraceON to system informatyczny mający za zadanie wdrożenie traceability, czyli identyfikowalności produktu. Razem z prezesem ITS K7, Kornelem Grzywoczem doszliśmy do wniosku, iż sekretem sukcesu w branży agro jest ścisła kontrola nie tylko nad daną dostawą, ale nad każdą, pojedynczą paletą roślin. TraceON stanowi wynik naszej wspólnej pracy i kreatywności w tworzeniu rozwiązań dla nowoczesnych firm. Dzięki odpowiedniemu oznakowaniu tac i lokalizacji TraceON zbiera szczegółowe informacje o przemieszczaniu się produktów na terenie firmy i zabiegach, jakim są poddawane. Dla mnie to spokojny sen na wypadek kontroli oraz solidny dowód zgodności produkcji Grupy Mularski z obowiązującymi normami. Dla moich pracowników to szybkość zlecania i potwierdzania czynności dzięki intuicyjnej aplikacji mobilnej. Dla klienta to z kolei gwarancja bezpieczeństwa oraz najwyższej jakości zakupionego towaru.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl