Kubota: japońska technologia na polskich polach

Na pięciu pokazach z serii Kubota Tractor Show japoński producent pokaże rozwiązania spod znaku rolnictwa precyzyjnego. Pierwszy pokaz będzie miał miejsce już 15 maja w zespole szkół rolniczych w Kaczkach Średnich.

W tegorocznej edycji Kubota Tractor Show producent japońskich ciągników rolniczych skupi się na innowacyjnych rozwiązaniach optymalizujących koszty pracy, zwiększających wydajność, ergonomię oraz poprawiających kontrolę nad ciągnikiem. W programie przewidziano między innymi pokazy zastosowania uniwersalnego terminalu K-Monitor działającego w oparciu o magistralę ISO-BUS, a także automatycznego prowadzenia ciągnika w systemie Auto Steer. Będzie to również pierwsza szansa na przetestowanie ciągników z nowej serii M5001 w warunkach polowych.

-Hasło „rolnictwo precyzyjne” obejmuje rozwiązania, które znacznie ułatwiają pracę oraz pomagaja optymalizować koszty. Na Kubota Tractor Show zaprezentujemy łatwość obsługi implementów poprzez terminale montowane w ciągnikach Kubota fabrycznie lub dostępne jako wyposażenie dodatkowe. Pokażemy też inne technologie optymalizujące pracę ciągników. Nasze traktory będą współpracowały z inteligentnymi maszynami towarzyszącymi, między innymi z siewnikiem punktowym czy rozsiewaczem geospread – mówi Andrzej Sosiński, Manager ds. Marketingu marki Kubota.

Na pokazach japońskich maszyn odwiedzający będą mieli możliwość wypróbowania rozwiązań rolnictwa precyzyjnego w ciągnikach serii MGX oraz w najmocniejszych maszynach serii M7001. Będzie to również pierwsza szansa na przetestowanie ciągników z nowej serii M5001 – 95-konnego M5091 oraz 113-konnego M5111. Oprócz siewnika punktowego oraz rozsiewacza wyposażonego w technologię geospread, traktory Kubota będą współpracowały z prasą czy opryskiwaczem z kontrolą sekcji.

Daty, lokalizacje oraz dodatkowe informacje na temat pokazów Kubota Tractor Show poświęconych precyzyjnemu rolnictwu dostępne są na stronie kubotatractorshow.pl oraz na profilu Kubota na facebooku.

Za: mat. firm. Kubota

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności