yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
TechnikaMOP-200 – nowość do obierania cebuli

MOP-200 – nowość do obierania cebuli

Wydajność, higiena i wygoda – to główne cechy nowej maszyny do obierania cebuli opracowanej przez Ftnon Dofra we współpracy z Gills Onions i amerykańskiej USDA, które na polskim rynku oferuje firma APH. Jak podaje producent maszyny jej maksymalna wydajność sięga 120 cebul na minutę. Urządzenie zostanie wprowadzone na rynek europejski w tym roku pod nazwą MOP-200.

Model ten został tak skonstruowany, aby ułatwić obsługę, czyszczenie i konserwację oraz uzyskać optymalną wydajność obierania. Wymagania w zakresie higieny w sektorze spożywczym są coraz bardziej rygorystyczne, dlatego projektanci nowej maszyny wybrali odpowiednie komponenty do jej wykonania. Jego otwarta struktura zapewnia łatwy dostęp do każdej części. Drzwi i pokrywy można usunąć bez użycia narzędzi, a jednostki obcinające szczypior i piętkę, dociskające i obcinające są dostępne bezpośrednio po otwarciu osłon maszyny. Jednostki te mają zwartą strukturę i umieszczone są w taki sposób, że można je instalować i demontować w krótkim czasie. MOP-200 podczas pracy utrzymuje „środek” cebuli, dzięki czemu nie ma potrzeby wprowadzania wielu ustawień, które są wymagane, aby osiągnąć dobre rezultaty obierania w maszynach konwencjonalnych. Wystarczy wykonać kilka czynności, aby dostosować maszynę do optymalnego obierania dowolnego typu i wielkości cebuli.

MOP-200 nie ma wentylatora do oddzielania odpadów od produktu końcowego, tak jak w innych obieraczkach. W rezultacie nie ma odpadów przypadkowo wydmuchiwanych do otoczenia. W modelu tym odpady usuwa się z tyłu urządzenia, a obrane produkty wyjmuje się z boku. Odpad i obrany produkt są rozdzielone na wstępnym etapie obierania, co chroni maszynę przed zanieczyszczaniem.

Podobnie jak w poprzednim modelu obieraczki tej firmy, posiada ona bęben obierania magnetycznego. Jednostki chwytające obracają się całkowicie przez napęd magnetyczny, nie stykając się z żadną powierzchnią maszyny. Eliminuje to wiele części podatnych na ścieranie.

AA

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Informacja pochodzi z numeru 1/2017 miesięcznika “Warzywa”

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl