yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościNowy, czterorzędowy kombajn do ziemniaków od Dewulf

Nowy, czterorzędowy kombajn do ziemniaków od Dewulf

Enduro – tak nazywa się nowy, czterorzędowy samobieżny olbrzym marki Dewulf do zbioru ziemniaków. Belgijscy konstruktorzy wyposażyli maszynę w taśmy przesiewające. Premiera maszyny miała miejsce 19 listopada br. 

Konstruktorzy marki Dewulf tworząc nowy kombajn postawili sobie za cel połączenie wydajności z delikatnym traktowaniem produktu i łatwością obsługi. Maszyna napędzana jest 450-konnym silnikiem Scania. Dzięki rozłożeniu ciężaru kombajnu na trzy osie oraz  opcjonalnym oponom z technologią VF nacisk maszyny ważącej 27 ton nie przekracza 1,5 kg/cm2. Ponieważ środek ciężkości kombajnu jest przesunięty nieco bardziej na tył, przednie koła nie uszkadzają redlin nawet w warunkach zwiększonej wilgotności gleby. Maszyna ma prawie 15 m długości, ale dzięki skrętnym osiom umożliwia sprawne zawracanie na stosunkowo niedużej przestrzeni. Wzdłuż taśm przesiewających w Enduro nie występują przewężenia. Efektem jest optymalna wydajność przesiewania w całej maszynie.

Podnośnik pierścieniowy w kombajnie Enduro wykorzystuje nową, opatentowaną technologię. Ten noszący nazwę ‘Fill-Tastic’ element łączy w sobie wydajność i przyjazność dla produktu. Podnośnik pierścieniowy pracuje z wydajnością 200 ton/godzinę, uzyskując ją przy bardzo przyjaznej dla produktu prędkości, którą automatycznie steruje odpowiedni czujnik.

Pojemność robocza 2-częściowego kosza z elewatorem wyładowczym wynosi 10 t. Ponieważ za stałą podłogą kosza znajduje się elewator wyładowczy z taśmą prętową, nadmiar gleby zostaje odsiany w trakcie rozładunku.

źródło Dewulf

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl