yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
TechnikaW kolejne 25-lecie

W kolejne 25-lecie

Z okazji jubileuszu 25-lecia firmy Bury Maszyny Rolnicze 9 września w Nieborowie odbyła się konferencja “Nowatorskie metody aplikacji ciekłych środków ochrony roślin” oraz uroczystości oficjalne. Poniżej co nieco o historii firmy oraz planach na przyszłość.


Pierwsze maszyny W. Bury zaczął budować w 1987 r., a wynikało to głównie z jego własnych potrzeb – maszyn było na rynku niewiele, trudno było je dostać. Prototypy były zatem wykorzystywane głównie we własnym gospodarstwie, a pierwsze egzemplarze na sprzedaż przeznaczono w 1990 r. Dość szybko okazało się, że zawieszane opryskiwacze ze zbiornikami pojemności 300-400 l spełniają oczekiwania ówczesnych rolników i zapotrzebowanie na rynku rosło. Problem, z jakim borykał się W. Bury to pozyskanie części (podzespołów) do budowy coraz bardziej skomplikowanych maszyn.

Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa sprawił, że konieczne było przeniesienie produkcji w inną lokalizację. W 1995 r., jak informował W. Bury, firma została ulokowana w budynkach należących wcześniej do kutnowskiego POM-u. Produkowane na coraz szerszą skalę brony, opryskiwacze przyczepiane i sadownicze stawały się coraz bardziej niezawodne, a W. Bury odwiedzając targi maszynowe w Bolonii i Hanowerze przywoził nie tylko pomysły, lecz także kontakty do producentów podzespołów użytkowanych przez producentów maszyn z całej Europy.

Już w 1999r. firma Bury wypuściła na rynek pierwszy opryskiwacz zaopatrzony w system TeeJet. W 2001 r. pokazany na targach w Poznaniu opryskiwacz polowy Pelikan 1500 zyskał miano “Maszyny Roku 2001”. Kolejnym etapem działalności W. Burego było rozpoczęcia bliskiej współpracy z podmiotami naukowymi, co miało przynieść do praktyki kolejne innowacyjne rozwiązania. W 2003 r. firma Bury zaistniała na hanowerskich targach jako wystawca, jeden z nielicznych z Polski. Nasze opryskiwacze były już wtedy znane i uznane w takich krajach, jak Ukraina, Estonia, Litwa, Węgry, Czechy i Holandia, a po wejściu Polski do Unii Europejskiej – także na innych rynkach UE. Dużym zainteresowaniem cieszył się m.in. samojezdny opryskiwacz przystosowany do pracy w trudnych warunkach – Kondor.

W 2009 r. firma zbudowała i wprowadziła na rynek największą maszynę w swoim asortymencie – Pelikan Max z belką o szerokości 36 m. Ta maszyna zdobyła Złoty Medal targów poznańskich.

bury_11
Wojciech Bury – właściciel – podczas prezentacji firmy

Kolejne maszyny będące nadal w produkcji i użyciu to opryskiwacz zawieszany o pojemności zbiornika 400 -1900 l – Perkoz oraz sadownicze opryskiwacze z bogatej serii Wulkan. Zostały docenione m.in. nagrodą ubiegłorocznych targów Hort-Technika w Kielcach.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Pasja W. Burego to nie tylko maszyny rolnicze, lecz także stare motocykle i samochody. Chcąc podzielić się swoją kolekcją z innymi wielbicielami motoryzacji, w Nieborowie stworzył Muzeum – “Stacja Nieborów”. Znajduje się w nim ok 100 motocykli różnych marek, a najstarszy egzemplarz wyprodukowano z 1925 r. Od dwóch lat w Nieborowie działa także restauracja – Posterunek 77.

W planach firma Bury ma kontynuację produkcji maszyn obecnych dziś na rynku, a także rozwój współpracy z partnerami, m.in. z firmą TeeJet. Ma być to kolejny krok w kierunku precyzyjnego rolnictwa i precyzyjnego stosowania płynnych agrochemikaliów, w tym także nawozów, chemicznych środków ochrony roślin oraz produktów biologicznych. W najbliższych planach jest także budowa nowej hali produkcyjnej, gdyż firma rozwija się dość dynamicznie i wciąż brakuje miejsca.

W nowej hali bez wątpienia znajdzie się profesjonalna stacja do testowania sprzętu, a także hala montażu opryskiwaczy i innych produkowanych maszyn. Niezbędny jest także większy magazyn mieszczący podzespoły.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl