yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościGrzyby mikoryzowe: niezastąpieni pomocnicy rolnika. Czym jest mikoryza?

Grzyby mikoryzowe: niezastąpieni pomocnicy rolnika. Czym jest mikoryza?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Mikoryza pozwala ograniczyć zużycie nawozów i środków ochrony roślin. Grzyb pobiera składniki pokarmowe wyprodukowane przez roślinę w procesie fotosyntezy, a roślina zyskuje w zamian rozbudowanie systemu korzeniowego.

Mikoryza to symbioza grzybów z korzeniami wielu gatunków roślin, odgrywająca niezwykle ważną rolę w zdrowotności i plonowaniu m. in. warzyw. Współpraca ta polega na połączeniu strzępków grzybni z komórkami roślinnymi. Dzięki temu grzyb pobiera składniki pokarmowe wyprodukowane przez roślinę w procesie fotosyntezy, a roślina zyskuje w zamian rozbudowanie systemu korzeniowego. Korzenie wydłużone strzępkami grzybni docierają poza strefę wyczerpania składników odżywczych i roślina zyskuje dostęp do składników z dalszych i głębszych rejonów podłoża.

Stosowanie preparatów mikoryzowych zyskuje na popularności w nowoczesnym rolnictwie. Jest to innowacyjne podejście wykorzystujące pomysły zaczerpnięte prosto z natury, w celu poprawy zdrowotności roślin i wydajności upraw. Preparatami mikoryzowymi idealnie sprawdzającymi się w uprawach warzywniczych są BACTIM® VIGOR oraz BACTIM® RADINET.

BACTIM® VIGOR zawiera grzyby mikoryzowe. Poprawia zaopatrzenie roślin w składniki odżywcze i zapewnia lepsze wykorzystanie wody. Ogranicza możliwość zasiedlania ryzosfery roślin przez patogeny odglebowe oraz ich szkodliwość, uniemożliwiając im rozwój i dostęp do składników odżywczych. BACTIM® VIGOR przeznaczony jest w szczególności do stosowania w uprawach warzyw w gruncie. Wyjątkiem są rośliny kapustowate, u których nie jest powszechne tworzenie mikoryzy.

BACTIM® RADINET jest również produktem zawierającym grzyby mikoryzowe, ale zaprojektowanym z myślą o stosowaniu w produkcji rozsad. Przeznaczony jest do podlewania rozsad warzywnych (wyjątek: kapustowate) po pikowaniu do multiplatów i doniczek. Zastosowanie biopreparatu skraca czas produkcji rozsady, pobudza wzrost korzeni, ogranicza stres i poprawia zaopatrzenie roślin w składniki pokarmowe i wodę.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

BACTIM® VIGOR oraz BACTIM® RADINET idealnie uzupełniają podstawowe nawożenie upraw. Dzięki zauważeniu i wykorzystaniu potencjału mikoryzy przyczyniamy się do ograniczenia zużycia nawozów i środków ochrony roślin, co jest istotnym krokiem w kierunku zrównoważonego rolnictwa. Mikoryza kształtuje przyszłość upraw!

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl