yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
UprawaPomidorowe specjały w cyklu po ogórku

Pomidorowe specjały w cyklu po ogórku

Mariusz Różalski z miejscowości Zamęty prowadzi uprawę warzyw szklarniowych w dwóch cyklach. W tym roku w pierwszym cyklu posadził ogórki – midi i brodawkowe. W drugim cyklu jedną szklarnię obsadził ponownie ogórkami, natomiast drugą przeznaczył pod pomidory specjalne – w większości wielkoowocowe o różnych kształtach i kolorach. Jak sam podkreśla, ze względu na koszty nawozów i miału ten sezon stał pod znakiem skąpego ogrzewania i mizernych dochodów. Jednak z nadzieją patrzy na kolejny rok licząc na ustabilizowanie się rynku energetycznego.

Ogrodnik co roku testuje nowe odmiany pomidorów i ogórków. W tym sezonie jego uwagę zwrócił ogórek Tialas F1 oraz pomidor malinowy BPK 16021 F1. Zapraszamy na film.

 

Aleksandra Czerwińska-Nowak
Aleksandra Czerwińska-Nowak
Absolwentka wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez cztery lata pracowała na tej uczelni jako asystent w Katedrze Warzywnictwa zajmując się tematyką technologii uprawy grzybów jadalnych i warzyw. W 2008 roku dołączyła do zespołu miesięcznika „Warzywa”. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących doboru odmian warzyw ich uprawy oraz przechowywania i przygotowania do sprzedaży.
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl