Spadek powierzchni upraw warzyw w Niemczech. Czego najwięcej uprawiają Niemcy?

Fot. Pixabay

W 2022 roku odnotowano spadek powierzchni upraw warzyw w Niemczech. Nasi sąsiedzi skupili się przede wszystkim na czterech gatunkach.

Według Federalnej Agencji ds. Rolnictwa i Żywności w Niemczech, warzywa uprawiano w 2022 roku na około 126 tysiącach hektarów. Względem roku 2021 wynik ten oznacza spadek o około 4 procent.

Wśród dominujących gatunków warzyw w tamtejszych regionach możemy wyróżnić szparagi, cebulę, sałatę oraz marchew. Wymienione pozycje stanowią bowiem ponad połowę produkcji w Niemczech.

Notowane jest ponadto wysokie zróżnicowanie, jeśli chodzi o uprawy prowadzone metodami ekologicznymi. W ramach przykładu, udział upraw ekologicznych w przypadku marchwi wynosi 22%, czyli około trzykrotnie więcej niż w przypadku sałaty lub szparagów.

Warto zauważyć, biorąc pod uwagę całokształt, iż w 2022 roku prawie jedna siódma powierzchni upraw warzyw w Niemczech była prowadzona metodami ekologicznymi.

Źródło: ble.de

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Ciagnik-na-polu-orka
  2. Zdrowa kapusta podczas przechowywania
  3. Biogazownie rolnicze

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności