Bronisze: nowalijki na rynku hurtowym w dniu 11.05.2021 r. [VIDEO]

Rabarbar

Podaż nowalijek na rynku hurtowym w Broniszach we wtorkowe przedpołudnie należy zaliczyć zdecydowanie do tych małych. Pomimo dużej dostępności wolnych miejsc, mała liczba kupujących sprawiała, że producenci „musieli odstać swoje”.

Na rynku obecnie króluje rabarbar uprawiany pod agrowłókniną. Na zbiory z gruntu trzeba będzie jeszcze poczekać 2-3 tygodnie. Rabarbar cieszy się dobrym popytem i jest na bieżąco sprzedawany. Kosztuje od 5,00 do 6,00 zł za kilogram.

rabarbar

Gorzej jest w przypadku botwiny, cebuli dymki, szczypioru i szpinaku. W przypadku tych warzyw producencki zwracają na bardzo małą liczbę kupujących. Kolejna sprawa, to duża dostępność importowanych warzyw na halach.

Nowalijki

Sprzedający warzywnicy zwracają uwagę na konieczność budowy na rynku wiat. Chodzi o zadaszenie alejek po których przemieszczają się kupujący. Znacznie poprawiły by one komfort handlu. Wiaty świetnie sprawdziłyby się również w gorące i słoneczne dni, chroniąc warzywa przed promieniami słońca.

 

Karol Pajewski, Sad24

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności