Budowa szklarni w Ryczywole nabiera tempa

fot. Kozienicki Dom Kultury

W Ryczywole (gmina Kozienice) trwa budowa dwóch nowoczesnych szklarni o łącznej powierzchni 22 ha oraz łączącego je 1,5-hektarowej hali, w której znajdzie się sortownia i pakownia warzyw. Inwestorem jest firma Citronex, która zamierza rozpocząć nasadzenia pomidorów w nowych obiektach już w czerwcu 2021 r. Koszt tej inwestycji szacowany jest na około 60 milionów euro.

Jak podaje lokalny serwis echodnia.eu 22 grudnia teren budowy wizytował burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski i jego zastępca do prac technicznych Mirosław Pułkowski zaproszeni przez Artura Toronowskiego właściciela firmy Citronex. Początkowo planowano, że inwestycja zostanie oddana do użytku wraz z końcem tego roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa nastąpiło opóźnienie prac o ok. pół roku. Pierwsze nasadzenia pomidorów mają zostać wykonane w czerwcu, a zbiory firma Citronex ma rozpocząć już we wrześniu. Pierwsza z powstających szklarni ma powierzchnię 12 ha, druga natomiast – 10 ha. Do obsługi obiektów zatrudnionych zostanie ok. 300 osób. W drugim etapie inwestycji mają powstać kolejne 22 ha szklarni, co da łącznie 44 ha najnowocześniejszej powierzchni produkcyjnej pod szkłem. 

 

źródło echodnia.eu

 

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności