Equifort F1 – wigor i balans w uprawie pomidorów

PARTNER MATERIAŁU: DeRuiter

Odmiana Hakumaru F1 szczepiona na podkładce Equifort (16. 03)

Equifort F1 to podkładka z oferty De Ruiter – Vegetables by Bayer zdobywająca od kilku lat uznanie producentów pomidorów w wielu krajach Europy. Obecnie jest ona testowana w Polsce w uprawie pomidorów malinowych – zarówno tradycyjnej, jak i doświetlanej.


Jest to unikalna podkładka łącząca silny wigor z cechami generatywnymi zapewniając roślinom dobry balans wegetatywno-generatywny. Bezpośrednio po ustawieniu rozsady szczepionej na podkładce Equifort F1 na otworach w macie system korzeniowy podejmuje wzrost i przerasta podłoże bardzo szybko. Duża masa korzeni włośnikowych pozwala pobierać więcej wody i substancji odżywczych.

System korzeniowy rozsady Tomimaru Muchoo na podkładce Equifort
System korzeniowy rozsady Tomimaru Muchoo na podkładce kontrolnej

Daje to potencjał do wzrostu części nadziemnej roślin i wczesnego kwitnienia oraz wiązania owoców, do których, dzięki generatywnym cechom podkładki, kierowana jest energia, w efekcie zaczynają się one wybarwiać szybciej i osiągają większą średnią masę w porównaniu z kontrolą.

Odmiana Hakumaru F1 szczepiona na podkładce Equifort (16. 03)
Odmiana Hakumaru F1 szczepiona na podkładce kontrolnej (16. 03)

Zaobserwowano również, że generatywność podkładki Equifort F1 sprzyja tworzeniu większej liczby gron. Silnemu wigorowi rośliny zawdzięczają z kolei mocne pędy i ograniczenie ryzyka załamywania gron. Mimo wspomnianego mocnego wigoru roślin masa liści i części zielonych nie jest nadmiernie rozbudowana (w zależności od warunków uprawy i szczepionej odmiany) i rośliny zachowują otwarty pokrój.
Istotną zaletą podkładki Equifort F1 jest wyrównane kiełkowanie nasion. Podkładka jest polecana do odmian pomidora o różnym typie wzrostu, które potrzebują zwiększenia ich wigoru. Warto ją również stosować u odmian z tendencjami do drobnienia owoców.

Podkładka Equifort F1 to wigor, generatywność i balans!

 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Vegetables by Bayer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności