reklama
reklama
yara ogólna nawożenie warzywa
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
yara ogólna nawożenie warzywa
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
lepinox
reklama
Strona głównaAktualnościGeotermalne szklarnie mają zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe rdzennym społecznościom Kanady

Geotermalne szklarnie mają zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe rdzennym społecznościom Kanady

Rdzenna społeczność Potlotek First Nation na wyspie Cape Breton jest jedną z kilku w Kanadzie Atlantyckiej rozpoczynających projekt budowy szklarni geotermalnej. Ma on na celu rozwiązanie problemu bezpieczeństwa żywnościowego ludności tubylczej Kanady. Podobne projekty rozpoczynane są w pięciu społecznościach regionu. Szklarnie tworzą również miejsca pracy dla osób, które zostały bezrobotne z powodu pandemii.

Rezerwy żywności dla 600-osobowej społeczności Potlotek First Nation są ograniczone. do tego, co mogą znaleźć w sklepie spożywczym znajdującym się około 10 minut jazdy samochodem od społeczności, ale jego zaopatrzenia pozostawia wiele do życzenia. Aby dotrzeć do większych sklepów mieszkańcy muszą pokonać około 55 kilometrów.

reklama
Baner PORW 2025

Społeczności rdzennych mieszkańców Kanady nadal borykają się ze sporymi wyzwaniami ekonomicznymi i brakiem bezpieczeństwa żywnościowego, mimo, że gospodarka Kanady należy do wysoko rozwiniętych i PKB w przeliczeniu na mieszkańca jest wysokie. Jednak społeczności Indian żyją w zamkniętych enklawach i nieustannie od czasu pojawienia się europejskich osadników zapewnienie dobrych warunków życia ich członkom stanowi duże wyzwanie. 

Badanie z 2019 r. przeprowadzone na grupie społeczności Pierwszych Narodów w Kanadzie wykazało, że 48 procent gospodarstw domowych, które uczestniczyły w badaniu, zostało uznanych za „niepewne żywności”. Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Ottawie, Uniwersytet w Montreal i Zgromadzenie Pierwszych Narodów również wykazało, że wskaźniki braku bezpieczeństwa żywnościowego były trzy do pięciu razy wyższe w przypadku ludności tubylczej w porównaniu z ogółem społeczeństwa.

Projekt budowy szklarni realizowany przez Digital Mi’kmaq ma stopniowo wprowadzać postępowe, zrównoważone technologie produkcji żywności i poprawić zaopatrzenie rdzennych mieszkańców Kanady w świeżą żywność.

źródło Global news

reklama
warzywa egzemplarz darmowy bezpłatnie

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
Najpopularniejsze artykuły
Polecamy
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl

[newsletter_signup_form id=1]