yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościGiełda warzywnicza Soltir w Murcji. FILM

Giełda warzywnicza Soltir w Murcji. FILM

Każdy z producentów wie, że wyprodukowanie towaru najwyższej jakość to tylko połowa sukcesu, druga połowa to korzystna sprzedaż. W Polsce, to zwykle odbiorcy hurtowi oraz pośrednicy handlowi kształtują cenę. Tymczasem inaczej wygląda sytuacja w Murcji w zagłębiu warzywniczym w południowo-wschodniej Hiszpanii. Zasady funkcjonowania znajdującej się tam giełdy poznałam podczas organizowanego w tym regionie, przez firmę Syngenta Polska, wyjazdu do gospodarstw związanych z uprawą papryki pod osłonami.

Organizacja Soltir (Sol y Tierra Compo de Cartagena S.L.) prowadzi jedną z największych aukcji ogrodniczych w Murcji, zajmująca się głównie giełdową sprzedażą papryki. Za organizację producentów owoców i warzyw jest uznawana od 2003 r. Obecnie giełda skupia ok. 220 producentów rolnych z regionu Murcji i Kartageny, oferujących oprócz papryki, karczochy, cukinię, brokuły, melony, owoce cytrusowe. Produkcja tych warzyw odbywa się na powierzchni 2660 ha.

Organizacja Soltir sprzedaje jedynie produkty zrzeszonych producentów, z którymi prowadzony jest stały monitoring identyfikowalności produktu, od nasion po zbiór i sprzedaż. 80% produkcji papryki jest zbywana na aukcji, a pozostałe 20% sprzedaje się bezpośrednio do sieci handlowych (supermarketów).

W materiale filmowym zobaczą Państwo linie sortownicze w pełni zautomatyzowane oraz aukcyjną metodę sprzedaży towaru.

Materiał filmowy przygotowała redaktor Anna Wilczyńska.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Więcej informacji z wyjazdu do zagłębia paprykowego w Murcji przeczytają Państwo w wydaniu czasopisma “Szklarnie Tunele Osłony” (4/2019). Zapraszamy do prenumeraty w naszym sklepie internetowym www.plantpress.pl.

Szklarnie Tunele Osłony

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl