yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościGleba - fundament w produkcji warzyw

Gleba – fundament w produkcji warzyw [VIDEO]

Jak dobrze znasz swoje gleby? Gleba jest fundamentem, który decyduje o urodzajności naszych upraw. W jaki sposób poprawić jej żyzność, by w efekcie końcowym uzyskać wysoki plon i doskonałą jakość warzyw.

Czynnikiem wpływającym na prawidłowy wzrost, rozwój i plonowanie roślin, a tym samym decydującym o żyzności gleby, poza właściwą uprawą roli, nawożeniem, odpowiednim płodozmianem, jest zawartość materii organicznej w glebie. Aby utrzymać lub zwiększać żyzność gleby, to powinniśmy o nią bardziej dbać. Wtedy unikniemy degradacji środowiska glebowego z korzyścią dla rolnika. Dlatego każdy rolnik musi przeciwdziałać pogarszaniu się żyzności gleby, bo jest ona warsztatem jego pracy.

Brak zmianowania, anomalia pogodowe powodują szereg problemów związanych z glebą, które w późniejszym czasie zmniejszają jakość i wielkość plonów. Szczególnie jest to widoczne w uprawie warzyw pod osłonami, gdzie przez wiele lat rośliny uprawiane są na tym samym stanowisku. Dlatego tak ważne jest, aby program nawożenia układać zawsze w oparciu o wyniki analiz glebowych i lustrację stanowiska. Dzięki temu unikniemy wielu błędów oraz zaoszczędzimy czas i pieniądze.

Zasolenie gleby, problemy z metalami ciężkimi, azotanami, azotynami nie wpływają na jakość naszych warzyw. Jak nawozić azotem, aby osiągać najlepsze efekty? Jak planować nawożenie doglebowe?

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania zapisu z webinarium “Gleba – jako źródło sukcesu w produkcji warzyw” z dnia 23 lutego 2022 r. Ekspertami wydarzenia byli: Marcin Niedobylski (Agro-Spec), dr inż. Adela Maziarek i Rafał Forc (NaturalCrop Poland).

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl