• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
PolecaneGroSens MultiSensor to nowoczesne narzędzie do kontroli środowiska korzeniowego

GroSens MultiSensor to nowoczesne narzędzie do kontroli środowiska korzeniowego

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Monitorowanie, ocena i kontrola warunków panujących w strefie korzeniowej to podstawa właściwej strategii nawadniania. Podstawowe parametry takie jak: zasolenie (EC), temperatura (T), wilgotność (WC) i alkaliczność podłoża (pH) mają bezpośredni wpływ na rośliny i decydują o powodzeniu całej uprawy. Zmiany warunków panujących w środowisku korzeniowym są często dynamiczne i oceniamy je w trakcie doby, w poszczególnych fazach produkcji oraz w okresie całej produkcji. Na tej podstawie dokonywane są określone ustawienia strategii nawadniania i jej korekty. Pierwsze trzy wymienione wcześniej parametry: zasolenie (EC), temperatura (T) i wilgotność (WC) mierzone są w czasie rzeczywistym i bezpośrednio wewnątrz strefy korzeniowej przez system GroSens MultiSensor. Urządzenie przedstawia wyniki w formie liczbowej i graficznej na ekranie komputera.

GroSens MultiSensor składa się z kilku elementem, a najważniejszym jest urządzenie o nazwie Smartbox. To pewnego rodzaju minikomputer, który zbiera i analizuje dane pozyskiwane z sensorów pomiarowych umieszczonych w matach uprawowych.

Jeżeli Smartbox jest mózgiem systemu, to sensory możemy metaforycznie uznać za jego zmysły. GroSens Sensor umieszczony w macie, stale monitoruje parametry podłoża. Nowoczesne 6-cio igłowe sensory charakteryzują się bardzo wysoką dokładnością pomiarów. Należy zwrócić uwagę, że pomiary wykonywane są wewnątrz maty i w ten sposób kontrolowane są warunki bezpośrednio wewnątrz środowiska korzeniowego. Sensory są umieszczane w matach reprezentatywnych, a w miarę potrzeb i konieczności mogą być przenoszone w inne miejsce. Jest to czynność bardzo prosta, niewymagająca zmian ustawienia systemu.

Kolejnym ważnym elementem jest antena-przekaźnik (Receiver). Przekaźnik bezprzewodowo otrzymuje dane z poszczególnych sensorów i przesyła je do Smartbox’a. Receiver jest w stanie współpracować nawet z 250 sensorami.

MOBILNOŚĆ, MODUŁOWOŚĆ, POMIARY BEZPOŚREDNIE i RZECZYWISTE – te określenia dobrze opisują cechy systemu GroSens MultiSensor. Możliwość rozbudowy systemu, poprzez dodawanie pojedynczych elementów (dodatkowy sensor, odbiornik), łatwa instalacja sensorów w matach uprawowych oraz możliwość szybkiej zmiany ich miejsca to istotne zalety systemu GroSens MultiSensor.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Zbierane dane są archiwizowane w urządzeniu lub przesyłane do „chmury” gdzie są przechowywane i mogą być dostępne np. dla platformy e-Gro. Stworzona przez firmę Grodan platforma e-Gro integruje najważniejsze elementy produkcji szklarniowej i wspiera ogrodników w podejmowaniu decyzji uprawowych i produkcyjnych www.grodan.pl/e-gro/. Z platformą e-Gro analiza wyników GroSens Multisensor staje się prostsza i szybsza.

GroSens MultiSensor oraz e-Gro to milowy krok w kierunku Uprawy Precyzyjnej, która gwarantuje uzyskanie wysokich zbiorów i pozwala osiągnąć pożądana rentowność produkcji. Wprowadzenie przez Grodan podłoży z wełny skalnej wywołało rewolucję w ogrodnictwie 50 lat temu. Dzisiaj firma Grodan stara się nieustannie tworzyć najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania dla produkcji szklarniowej.


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl