Holenderskie szklarnie pod śniegiem – niektóre nie wytrzymały jego ciężaru

fot. P. Post

W miniony weekend w Holandii wystąpiły obfite opady śniegu, po których nadeszły mrozy i silny wiatr. Takie warunki to zjawisko rzadko spotykane w tym kraju o dość łagodnym, morskim klimacie, dlatego szklarnie nie są na nie przygotowywane. W efekcie producenci szklarniowi mieli w ostatnich dniach pełne ręce roboty, a i tak napływają informacje o obiektach, które nie wytrzymały ciężaru śniegu.

Przed wystąpieniem opadów śniegu holenderski sektor szklarniowy otrzymał alerty o nadchodzących anomaliach pogodowych, dlatego zarządzający obiektami byli w stanie zabezpieczyć na weekend dodatkowych pracowników do ich odśnieżania. Rozpoczęto też intensywniejsze ogrzewanie szklarni, aby wytapiać padający śnieg, jednak możliwości podnoszenia temperatury w obiektach, w których trwa produkcja są ograniczone, aby nie odbyło się to ze szkodą dla roślin. 

Mimo to w Naaldwijk zawaliła się szklarnia o powierzchni 11 000 metrów kwadratowych, a do firm ubezpieczeniowych napływają zgłoszenia o kolejnych szkodach. Również w mediach społecznościowych sporo jest zdjęć szklarni pokrytych śniegiem, zdarzają się również obrazy zawalonych obiektów.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności