• rosafert agrosimex gleba
  • belem agrosimex marchew ziemniaki

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościJapońskie maszyny do zadań specjalnych

Japońskie maszyny do zadań specjalnych

Miniciągniki doskonale sprawdzają się w małych gospodarstwach warzywniczych, są przydatnym rozwiązaniem w uprawach tunelowych i szklarniowych. Ich kluczową cechą są niewielkie gabaryty, dzięki czemu są bardzo zwrotne i komfortowe dla operatora. Firma Kubota oferuje szeroką gamę maszyn w wersji „mini” do zadań specjalnych. 

W naszym materiale filmowym przedstawiamy miniciągnik Kubota B1241 z glebogryzarką oraz ładowaczem czołowym. Model B1241 ma 3-cylindrowy silnik E-TVCS chłodzony cieczą o mocy 21,4 KM. Pracę z ładowaczem czołowym oraz z narzędziami montowanymi z przodu mikrociągnika ułatwia hydrauliczne wspomaganie kierownicy. Ułatwia ono manewrowanie maszyną, zapewniając jej zwrotność. Tylny podnośnik ma udźwig do 615 kg.

 

Ten małogabarytowy ciągnik może być wykorzystany do wielu zadań w pracach ogrodniczych. Dzięki wyposażeniu miniciągników Kubota w WOM możliwa jest uprawa gleby za pomocą glebogryzarek. Jest ona dedykowana głównie do prac w terenach zieleni, sprawdza się m.in. w przygotowaniu gleby pod trawnik, ale za jej pomocą można również sprawnie przygotować glebę do wysiewu nasion lub sadzenia rozsady np. w tunelach foliowych lub na mniejszych powierzchniach w polu. Zasada działania glebogryzarki polega na ruchu obrotowym wału głównego, do którego przymocowane są łukowato zakrzywione noże (20 szt.). Podczas obracania się wału noże odcinają glebę i ją rozdrabiają. Warto zaznaczyć, że wał obraca się w kierunku odwrotnym do kierunku jazdy ciągnika i w ten sposób wrzuca kamienie na górną część prętów, po których zsuwają się na dno uprawianego zagonu. Ostatnim elementem agregatu jest wał strunowy lub siatkowy, który wyrównuje powierzchnię gleby. W ten sposób jest ona dobrze spulchniona, a na powierzchni wyrównana i pozbawiona kamieni. Urządzenie dokładnie przykrywa resztki pożniwne pozostałe po uprawie. Intensywność spulchniania ziemi reguluje się prędkością wałka obrotowego WOM/PTO i prędkością jazdy samego ciągnika. Głębokość robocza glebogryzarki to ok. 20 cm. Szerokość robocza wynosi nieco powyżej 1 m, a zalecana moc ciągnika powinna wynosić 17 KM.

 

Miniciągnik Kubota pełni funkcję transportu

Ten miniciągnik może swobodnie wykonywać prace związane z przewozem różnego rodzaju ładunków. Z przodu ciągnika jest zamontowany ładowacz Kubota R082 o pojemności 850 l. Maksymalna masa załadunkowa to 2500 kg. Maksymalna wysokość do sworznia 3230 mm. Moc silnika to 47,3 KM. Ładowacz pozwala na szybką jazdę oraz stabilną pracę podczas podnoszenia łyżki. Model ten wyróżnia się długim zasięgiem na maksymalnej wysokości podnoszenia. Przestronna i wygodna kabina pozwala na komfortową pracę oraz dobrą widoczność.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl