yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKontrole polskich nowalijek. Na celowniku sałata

Kontrole polskich nowalijek. Na celowniku sałata

Trwają kontrole nowalijek w polskich gospodarstwach. Tym razem inspektorzy obrali sobie na celownik krajową sałatę. Na czym polegają kontrole? Co jest sprawdzane w warzywach z polskich gospodarstw? 

Kontrole rok w rok

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, jak czytamy w oficjalnym komunikacie, każdego roku w ramach urzędowych kontroli prowadzi nadzór nad prawidłowym stosowaniem środków ochrony roślin przez producentów rolnych, w tym pobieranie prób płodów rolnych na obecność pozostałości środków ochrony roślin.

Kontrole nowalijek. Na celowniku sałata

W obecnym sezonie wegetacyjnym Inspektorzy WIORiN Kielce Oddział w Sandomierzu pobrali próbę sałaty z tunelu foliowego w celu oznaczenia poziomu obecności pozostałości stosowanych środków ochrony roślin. Próby pobrano zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 3 września 2020 r. w sprawie pobierania próbek roślin, produktów roślinnych lub przedmiotów do badań na obecność pozostałości środków ochrony roślin . Pobrana próba została zaplombowana i zaetykietowana w obecności właściciela uprawy, następnie wraz z protokołem pobrania próby umieszczona w opakowaniu i wysłana do badań na pozostałości środków ochrony roślin do odpowiedniego laboratorium.

– Dzięki pobieraniu prób do badań na pozostałości środków ochrony roślin przez Inspektorów możliwe jest sprawdzenie czy środki ochrony roślin są prawidłowo stosowane, tzn. zgodnie z przeznaczeniem, zgodnie z etykietą stosowanych środków ochrony roślin oraz w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska, w tym przeciwdziałać zniesieniu środków ochrony roślin na obszary i obiekty niebędące celem zabiegu – poinformowała PIORiN w ostatnich dniach kwietnia 2024 roku.

Źródło: PIORiN

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl