yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
PolecaneMata uprawowa GT Master - jedyna dwuwarstwowa mata do Uprawy Precyzyjnej

Mata uprawowa GT Master – jedyna dwuwarstwowa mata do Uprawy Precyzyjnej

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Mata GT Master została przygotowana z myślą o szklarniowej produkcji pomidora i ogórka. Jest ona odpowiednia dla ogrodników, którzy wykorzystują strategie nawadniania i zarządzanie strefą korzeniową, jako narzędzie sterowania wzrostem i rozwojem uprawy.

Podłoże GT Master charakteryzuje się unikalną dwuwarstwową strukturą – górna warstwa maty ma zdecydowanie większą gęstość włókien niż warstwa dolna. Taka budowa powoduje, że w codziennej praktyce wierzchnia warstwa maty jest zawsze optymalnie uwodniona, a w środku maty mamy dużą objętość podłoża o wręcz idealnych warunkach wodnopowietrznych. Górna, gęściejsza warstwa w istotny sposób wpływa również na ukorzenianie się roślin, powstaje silny, rozbudowany już w górnych partiach podłoża system korzeniowy. W kolejnych fazach produkcji korzenie przerastają całą objętość maty, co zapewnia optymalną absorpcję wody i składników odżywczych w czasie całego cyklu uprawy. Uprawa odznacza się silnym wzrostem nawet w okresach wysokiego nasłonecznienia, co umożliwia utrzymanie wysokiego poziomu produkcji i doskonałej jakości owoców.

Mata GT Master wytwarzana jest w technologii NG2.0, która sprawia, że kapilarność podłoża, zwłaszcza w górnych partiach jest zdecydowanie lepsze niż w innych podłożach. Dzięki temu możliwe było powstanie mat o wysokości 10 cm. Nowa mata GT Master 10 cm posiada wszystkie cechy maty standardowej o wysokości 7,5 cm, a jednocześnie ujawniła kilka kolejnych zalet: jest podłożem bardziej generatywnym, umożliwia dłuższy okres nawadniania w ciągu dnia, w efekcie uzyskiwana produkcja jest większa. Ogrodnicy, którzy zdecydowali się na używanie GT Master 10 cm uważają, że to podłoże jest dla nich „bezpieczniejsze” i sprawdza się w każdych warunkach pogodowych. Biorąc pod uwagę możliwości podłoża i rezultaty, jakie można osiągnąć, jest to mata idealna do Uprawy Precyzyjnej.

GT Master·        

  • Jedyna na rynku mata dwuwarstwowa, ·        
  • Inertne, hydrofilne włókna wyprodukowane w oparciu o technologię NG2.0,·        
  • Mata dostępna w dwóch wysokościach: 7,5 cm oraz 10 cm,·        
  • Dzięki wysokiej efektywności nawadniania efekty uprawowe i ekonomiczne są bardzo dobre.

Optymalna kontrola

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Wykorzystując właściwą strategię nawadniania do uzyskania pożądanej wilgotności (WC) podłoża oraz utrzymując stabilne i kontrolowane zasolenie (EC) możemy osiągnąć optymalne zużycie energii oraz nakłady pracy. Dodatkowo, oszczędne podlewanie, przy jednoczesnym właściwym zarządzaniu klimatem, zapewnia pożądany generatywny rozwój roślin. Sterowanie wzrostem roślin poprzez dużą wilgotność (WC) podłoża, w okresie wysokiego nasłonecznienia daje możliwość optymalnego wegetatywnego wzrostu uprawy – co z kolei prowadzi do maksymalnych plonów i wysokiej jakości owoców.

Zarządzanie klimatem

Mata GT Master zapewnia idealny rozkład wilgoci w podłożu, gwarantuje jego odświeżenie i stabilne EC – wszystko odbywa się przy minimalnym udziale tzw. drenażu bezpośredniego. Ta doskonała efektywność nawadniania ułatwia realizację strategii zarządzania klimatem ukierunkowanej na obniżenie zużycia energii. Specyficzne cechy maty GT Master pozwalają także na utrzymanie stabilnego EC w macie podczas zmiennych warunków pogodowych.

Wysoka jednorodność upraw

GT Master równomiernie rozprowadza pożywkę w całej objętości maty. Jednorodne środowisko strefy korzeniowej powoduje, że wszystkie rośliny otrzymują taki sam bodziec agrotechniczny. Rezultat jest taki, że Ogrodnik otrzymuje jednorodne, perfekcyjnie zrównoważone we wzroście i rozwoju rośliny, które dają wysokie plony o bardzo dobrej jakości owoców. 

Silne, pełne wigoru rośliny

Dzięki jednorodnej strukturze podłoża, korzenie rosną równomiernie w całej objętości maty; podczas całego cyklu produkcji nowopowstające korzenie z łatwością przenikają całą objętość podłoża. Silny, bardzo dobrze rozwinięty system korzeniowy gwarantuje optymalny pobór wody i składników odżywczych oraz tworzy silne i pełne wigoru rośliny – nawet w okresach silnego nasłonecznienia.

GT Master to idealna mata dla tych Ogrodników, którzy chcą wykorzystywać zarządzanie strefą korzeniową i klimatem, jako praktyczne narzędzie do osiągnięcia wysokich plonów, a tym samym rentowności produkcji. GT Master to najchętniej stosowane podłoże dla produkcji pomidorów na świecie. 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową firmy Grodan

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl