yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościNajwiększa na świecie szklarnia powstanie w Kazachstanie. Wybuduje ją rosyjski holding rolno-przemysłowy

Największa na świecie szklarnia powstanie w Kazachstanie. Wybuduje ją rosyjski holding rolno-przemysłowy

Rosyjski holding rolno-przemysłowy inwestuje w budowę największej na świecie szklarni, która powstanie w Kazachstanie. Uprawiane tam warzywa będą sprzedawane na rynku krajowym i eksportowane istniejącymi kanałami wysyłki.

Projekt jest podzielony na etapy. Obecnie, jak informuje Agencja Informacyjna Kazachstanu, trwa budowa pierwszej szklarni, która zajmie ponad 50 hektarów i będzie produkować rocznie około 30 tysięcy ton pomidorów. Planowane zakończenie tego etapu to koniec 2025 roku. Obiekt powstaje w obwodzie turkiestańskim.

Premier Kazachstanu po spotkaniu z szefem rosyjskiego holdingu omówił możliwość rozszerzenia projektu. Całkowity wolumen rocznej produkcji, według ustaleń, wyniesie 240 tysięcy ton, a szklarnia obejmie obszar 500 hektarów. Ogórki i pomidory trafią na rynek krajowy oraz na eksport za pośrednictwem istniejących kanałów logistycznych i centrów dystrybucji.

Szef holdingu zapowiedział, że po zakończeniu projektu będzie to największa szklarnia na świecie. Zostaną w niej zatrudnieni lokalni mieszkańcy. Holding zobowiązał się także do wspierania rozwoju społecznego regionu. W ramach wyjaśnienia, tyczy się to rosyjskiego holdingu rolno-przemysłowego „Eko-Kultura”, który działa na rynku od ponad 13 lat. Rocznie produkuje ponad 300 tysięcy ton warzyw w swoich szklarniach.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl