Nowości odmianowe w ofercie ogórka szklarniowego od Rijk Zwaan

Wojciech Wasiak o nowych odmianach ogórka szklarniowego podczas tegorocznych Dni Ogrodnika w Gołuchowie

Podczas tegorocznych targów Dni Ogrodnika w Gołuchowie ofertę odmianową w asortymencie ogórka szklarniowego gładkiego przedstawił Wojciech Wasiak z firmy Rijk Zwaan. W tym roku firma wprowadziła dla ogrodników dwie nowości: MESTANA RZ F1 i CRETASUN RZ F1.

MESTANA RZ F1 – to nowa odmiana ogórka midi do produkcji pod osłonami, doskonale sprawdza się w uprawie szklarniowej, tunelowej w podłożach inertnych. Przez hodowców
rekomendowana do uprawy na “parasol”, jak również w technologii opuszczanej w nasadzeniach zimowych i jesiennych. Według dotychczasowych doświadczeń nadaje się na nasadzenia wczesne (od 10 stycznia) oraz jesienne.

CRETASUN RZ F1 – to druga z nowości odmianowych w ofercie Rijk Zwaan. Ogórek mini z grupy Blueleaf, polecany do uprawy pod osłonami, w podłożach inertnych i organicznych. Polecana do uprawy w technologii na tzw. parasol, jak i opuszczanej. Według dotychczasowych doświadczeń nadaje się do uprawy całorocznej w nasadzeniach od 15 lutego. Ponadto odmiana bardzo dobrze plonuje latem przy bardzo wysokich temperaturach i silnym nasłonecznieniu. Rośliny dobrze regenerują się; nie wykazują podatności na wirusa CGMMV.

O nowych odmianach ogórka mówi Wojciech Wasiak, Rijk Zwaan.

 Materiał wideo: J.D.

Related Posts

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności