Nowy bioinsektycyd do zwalczania mączlika i wciornastka [VIDEO]

Podczas targów Dni Ogrodnika rozmawialiśmy z Pawłem Rudzkim z firmy Koppert na temat ochrony biologicznej w uprawie pomidorów i ogórków pod osłonami. W segmencie bioinsektycydów na uwagę zasługuje nowy produkt NoFly WP, który skutecznie zwalcza wciornastki, mączliki.


Lista chemicznych środków ochrony roślin kurczy się nieuchronnie ze względu na to, że prawo ogranicza ich stosowanie. To otwiera wielkie możliwości przed rozwiązaniami biologicznymi. Rozwiązania te niosą olbrzymią nadzieję także dla jakości produktów nabywanych przez konsumenta. W ofercie firmy Koppert jest wiele ciekawych rozwiązań, które wpisują się w nadchodzące zmiany związane z Europejskim Zielonym Ładem.

W ostatnim czasie bogatą ofertę firmy Koppert uzupełniono o nowy insektycyd NoFly Wp o działaniu kontaktowym, który zawiera zarodniki grzyba Paecilomyces fumosoroseus.
Grzyb rozwija się wewnątrz ciała mączlików i wciornastków, powodując ich śmierć w ciągu 7-10 dni.

Innym ciekawym produktem, o którym wspomina Paweł Rudzki są szczepionki V10 i V5 – do ochrony pomidora przed wirusem mozaiki pepino (PepMV). Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

 

Related Posts

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności