Ogórek MADEIRA zaskakuje plonem i jakością [VIDEO]

Ogórki brodawkowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród producentów warzyw pod osłonami. Ci, którzy decydują się na uprawę we wczesnych terminach wybierają odmiany z tolerancją na niedobory światła. Jedną z odmian, która doskonale sprawdziła się w tegorocznych, trudnych warunkach uprawy jest odmiana MADEIRA F1 marki Seminis.

Będąc liderem w hodowli odmian ogórków partenokarpicznych, marka Seminis wprowadziła do segmentu upraw pod osłonami odmianę MADEIRA F1. Uprawa ogórków brodawkowych, może być opłacalna wtedy, gdy zapewni się stałą powtarzalną jakość surowca oraz wysokie plony. Odmiana MADEIRA F1, to jedna z najbardziej poszukiwanych odmian ogórka do uprawy w tunelach na przestrzeni ostatnich lat.

Ogórki Madeira F1 – zaskakuje plonem i jakością owoców
Magdalena Wyganowska (Seminis) prezentuje ogórki MADEIRA F1

Doskonale sprawdza się w trudnych warunkach uprawy związanych z deficytem światła, nie ma tendencji do zrzucania zawiązków. Warto pamiętać, że rośliny tej odmiany charakteryzują się silnym wigorem oraz bardzo dobrą regeneracją roślin w trakcie uprawy. Wartością dodaną tej odmiany jest wysoki udział plonu handlowego.
MADEIRA F1 przeznaczona jest do wiosennych i nasadzeń w tunelach foliowych (ogrzewanych i nieogrzewanych). Roślina o zbalansowanym wzroście, równomiernie wiąże
owoce przez cały okres uprawy. Szybko regeneruje się, jest wytrzymała na wysokie temperatury w okresie letnim i deficyt światła wczesną wiosną. Tworzy krótkie międzywęźla.

Oto PIĘĆ POWODÓW, dlaczego odmiana MADEIRA F1 powinna znaleźć się w Twoim
gospodarstwie:
👉 mocny i zdrowy system korzeniowy;
👉 tolerancja na deficyt światła;
👉 krótkie międzywęźla;
👉 stabilny i wysoki plon;
👉 doskonała jakość pozbiorcza owoców.

Ogórki Madeira F1 w gospodarstwie w Woli Klasztornej

Owoce o długości 10–12 cm, z dużą ilością drobnych brodawek, nie mają tendencji do przerastania. Stanowią idealny produkt na świeży rynek i zapotrzebowanie sieci handlowych. Ze względu na twardość, bardzo dobrze zachowują trwałość po zbiorze. Kolor skórki jest soczyście zielony z jaśniejszymi marmurkowatymi przebarwieniami
na wierzchołku. MADEIRA F1 w opinii producentów daje wysoki plon całkowity. Wyróżnia się wczesnością i niezawodnością.

Materiał promocyjny

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności